Taşyaran Vadisi az daha bir hemşireye mezar oluyordu

Taşyaran Vadisi’ni gezerken düşerek ayağını kıran Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli hemşire Bedia Daşdemir’in kanamalı ve parça kırıklı ayağı ile bir buçuk saat kurtarılmayı beklediği iddia edildi.

ASAYİŞ 30.10.2021, 10:38 30.10.2021, 13:56

Taşyaran Vadisi az daha bir hemşireye mezar oluyordu

Taşyaran Vadisi’ni gezerken düşerek ayağını kıran Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli hemşire Bedia Daşdemir’in kanamalı ve parça kırıklı ayağı ile bir buçuk saat kurtarılmayı beklediği iddia edildi.

ASAYİŞ 30.10.2021, 10:38 30.10.2021, 13:56
Taşyaran Vadisi az daha bir hemşireye mezar oluyordu

Olay yerine anında gelen 112 Acil ekiplerinin yaralı kadını vadiden çıkarmak için AFAD ya da UMKE ekiplerinin gelmesinin gerektiğini söylemesi üzerine Taşyaran Vadisi’nin Manisa Bölgesi ekiplerine bağlı olduğu öne sürülerek gelmediği, yaralı hemşireyi, köylülerin ve geziye gelen öğrencilerin imece usulüyle çıkardığı öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Daşdemir’in ailesi, yetkililer hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Dün öğle saatlerinde kızı ile merkeze bağlı Yenişehir köyü sınırları içerisinde bulunan Taşyaran Vadisinde  gezen Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli hemşire Bedia Daşdemir, düşerek ayağını kırdı.

Yanında bulunan kızı 112 Acil ekiplerini aradı. Olay yerine gelen ekipler, talihsiz kadını düştüğü yerden çıkarmak için UMKE ya da AFAD ekiplerinin desteği gerektiğini söyledi.

İddialara göre; annesini bir an önce vadiden çıkartmak isteyen genç kız önce Uşak AFAD’ı aradı. Uşak Afat Müdürlüğünden genç kıza; Taşyaran Vadisi’nin Manisa AFAD Müdürlüğü sınırlarında olduğu, Manisa’yı araması gerektiği söylendi.

Ne yapacağını şaşıran kız UMKE için harekete geçtiyse de kendisine “UMKE ekiplerinin komuta merkezinden talimat almadan bölgeye gelemeyeceği” söylendi.

Geçen bir buçuk saatlik süreçte yaralı kadını bulunduğu yerden çıkartan ekipler olmayınca, köylüler ve vadide gezen bir öğrenci grubu tepeye çıkararak ambulansa kavuşturdu.

Hemşire Bedia Daşdemir’in hastaneye kaldırıldığı ve ameliyata alındığı, ayağında parçalı kemik kırkları oluştuğu belirtildi.

Olayı öğrenir öğrenmez eşine yardım etmek için girişimlerde bulunan Uşak Üniversitesi’nde müdürlük yapan Sezai Daşdemir, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda; “Taşyaran Vadisi’nde ayağı kırılan ve bir buçuk saat kurtarılmayı bekleyen bir vatandaş için gelemeyen UMKE ve AFAD ne iş yapar? Hani derler ya "Devletin çivisi çıkmış" hakikaten bu noktadayız” şeklinde sitemde bulundu.

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (5)
Sağlık Personeli 1 ay önce
Siz ordamiydiniz gördünüz mü biz kaç kere inip çıktık nasıl çıktığını gördüğünüz mu gelmeyen AFAD ve itfaiyeiydi atelini biz yapıp çıkardık 112 yi böyle karalayamazsiniz haberlerinizi doğru yapın.
So64 1 ay önce
Hemen devleti suçlayın.
Bu nasıl habercilik ya. Umke ve Afadı bi zahmet arayıp sordunuzmu nedenmiş,olay nedir diye.
Yani hiç mantıklı gelmedi bana.adamların işi bu,Niye gelmesinlerki.var bi iş ama ne.
Arayıp bi sorun kardeşim. Gazetecisiniz,tek taraflı haber olurmu ya. Niye milleti devlete karşı kışkırtıcı yayın yapıyosunuz.
süleyman 1 ay önce
şov yapılan ambulans helikopterler nerede o araçlar sadece şov yapılan gösterilerde mi kullanılıyor güya batı bizi kıskanıyor
Sağlık Personeli 1 ay önce
Siz ordamiydiniz gelmeyen AFAD ve itfaiyeiydi atelini biz yapıp çıkardık kaç kere inip çıktık haber yaparken doğrusunu öğrenip karalamadan yapın ....
Keramettin 3 hafta önce
112 nin elinden geleni yaptığına inanalardanım ancak 1.5 saat tüm yaralanmalarda önemlidir. Afad -İtfaiye her kimse zamanında gelmediyse yada ihmali olan herkimse cezasını bulmalıdır. Ayrıca hercan değerlidir. Kendi canımız gibi. Eğer il bazında ihtiyaç varsa gönüllü ekipler kurulabilir hatta bu ekiplerin sayısı çok olmalıdır ve eğitimleri düzenli yenilenmelidir. Başta ki kendiside bir sağlıkçı kardeşimizdir acil şifalar dilerim. Sorumlularında cezalandırıldığını duymak isterim