Evden çıkmayan kiracısını öldüren ev sahibi yakalanıp tutuklandı!

İzmir’in Torbalı ilçesinde evden çıkaramadığı kiracısını öldürüp kaçan ev sahibi yakalandı ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.
Evden çıkmayan kiracısını öldüren ev sahibi yakalanıp tutuklandı!

Ev sahipleri ile kiracılar arasında son 2 yıldır yaşanan anlaşmazlıklar zaman zaman istenmeyen olaylara neden olabiliyor. İzmir Torbalı’da da bu şekilde ev sahibi ile kiracı anlaşmazlığından cinayet çıktı. Kiracısını evden çıkarmaya çalışan ama bunu başaramayan ev sahibi son tartışmada silahını kullandı. Kiracısını tabanca ile vuran ev sahibi kaçmıştı. Ölen kiracının ardından ev sahibi de jandarma tarafından yakalandı.

İzmir'in Torbalı ilçesinde evden çıkmak istemeyen kiracısını tabancayla vurarak öldüren ev sahibi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, dün Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, ev sahibi H.İ.U. (79) ile kiracısı A.A. (29) arasında tartışma çıktı. Olayın büyümesi üzerine ev sahibi, kiracısını tabancayla vurdu. Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ağır yaralanan Alkan, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Ormanlık alanda yakalandı

Olay yerinden kaçan H.İ.U.'nun Demirci Mahallesi'ndeki ormanlık alanda bulunduğunu belirleyen jandarma ekipleri, düzenledikleri operasyonla şahsı yakaladı.

Gözaltına alınarak karakola götürülen şüphelinin kiracısını evden çıkmak istemediği için vurduğunu söylediği öğrenildi.

Cinayet şüphelisi ev sahibi, jandarmadaki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.