Aydın'da deve güreşlerinde çıkan kavgada 1 kişi yaralandı

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde yapılan deve güreşlerinde çıkan kavgada 1 kişi yaralanırken kavgaya karışan 3 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Aydın'da deve güreşlerinde çıkan kavgada 1 kişi yaralandı

Aydın’ın Kuyucak ilçesinde düzenlenen deve güreşleri festival havasında geçmesi beklenirken kavga olaylarıyla gündem oldu. Ege bölgesinin kültürel zenginliklerinden olan deve güreşleri vatandaşlar tarafından da yoğun ilgi görüyor. Kuyucak’ta da düzenlenen deve güreşlerine büyük ilgi gösterildi.

Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen 150 pehlivan devenin katıldığı deve güreşleri heyecanla devam ederken alkolün de etkisiyle ortalık bir anda karıştı. Çıkan kavga jandarma marifeti ile ayrılırken tam o sırada başka bir alanda bir başka kavga daha çıktı. Bu kavgada 1 kişi yaralanırken 3 kişi de gözaltına alındı.

Kuyucak’ta uzun yıllardır düzenlenen deve güreşi şenliği görsel şölenin yanısıra seyirciler ve deve sahipleri arasında yaşanan kavgalara da sahne oldu. Kuyucak Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen geleneksel deve güreşi şenliklerinde Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden gelen ünlü 150 pehlivan devenin kıran kırana mücadelesi renkli anlara neden oldu. Havanın güzel olmasını fırsat bilen vatandaşlar, günler önce alana yerleştirdikleri römork veya kamyon kasaları içerisinde veya özel olarak hazırlanmış seyir teraslarında mangal yaparak güreşleri izledi. Güreşleri yaklaşık 15 bin bin güreşsever izledi.

Çıkan kavgada 1 kişi yaralandı

Güreşler, sabah erken saatlerde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Akşam saatlerinde alkolü fazla kaçıran seyirciler arasında ise zaman zaman kavgalar çıktı. Yaşanan bir arbedeye jandarma ekipleri müdahale ederek olayın büyümesini önledi. Ekiplerin olaya müdahalesi sırasında alanın diğer tarafında başka bir kavga çıktı. Çıkan kavgada 1 kişi yaralanırken, olaya karıştığı iddia edilen 3 kişi jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı.