Yaşayan en ünlü Uşaklı vefat etti

Hemşerimiz; Psikiyatrist, cinsel yaşam ve seksoloji uzmanı Haydar Dümen’in Korana virüsüne yakalanarak vefat ettiği ve cenazesinin dün toprağa verildiği öğrenildi.
Yaşayan en ünlü Uşaklı vefat etti

Aslen Uşaklı olan Psikiyatrist, cinsel yaşam ve seksoloji uzmanı ve Posta Gazetesi yazarı Haydar Dümen’in yakalandığı korana virüsten kurtulamayarak 91 yaşında vefat ettiği açıklandı.

Dümen'in cenazesinin dün defnedildiği öğrenildi.

Haydar Dümen kimdir?

Haydar Dümen 1931 yılında Uşak'ta dünyaya geldi. Türk psikiyatrist ve seksoloji uzmanı. Uşak'ın İkisaray köyünde doğmuştur. Lise ‘den 1948 yılında mezun olan Dümen, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden 1955 yılında mezun olmuş, 1958'de nöropsikiyatri uzmanı olmuştur. 25 yıl kamuda çalıştıktan sonra emekli olmuş ve yazın çalışmalarına ağırlık vermiştir. Dümen Türkiye'nin Güzin Abla'dan sonra en tanınmış dert dinleyen gazete köşe yazarıdır. Özellikle cinsel yaşam konusundaki problemleri değişik bir mizah anlayışı ile kaleme alarak cevapladığından geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir.

29 Mart 2010'da İstanbul Cihangir’deki bürosu silahlı bir saldırgan tarafından basılmış; ancak Dümen, tutukluk yapan silah ve korumaların müdahalesi sayesinde kurtulmuştur.

(SALİH KILINÇ / HABER)

İlgili Haberler