Vali Salim Demir öğrencilere spor malzemesi dağıttı

Uşak Valisi Salim Demir, "Umuda Dev Adımlar-3" projesi kapsamında Karaağaç Ortaokulu öğrencilerine çeşitli spor malzemeleri dağıttı.
Vali Salim Demir öğrencilere spor malzemesi dağıttı

Vali Demir, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destekleme Programı (ÇOGEP) çerçevesinde Uşak İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Umuda Dev Adımlar-3" projesi kapsamında Karaağaç Ortaokulu öğrencilerine spor malzemesi dağıttı.

Etkinlikte projeyle ilgili bilgi veren Demir, projeyle çocukların sevgi, hoşgörü ve dayanışma duygularını pekiştirmek, takım çalışması, iletişim, yaşam becerisi, sağlıklı kişilik gelişiminin sağlanması ve ailelerin bilinçlendirilmesinin amaçlandığını söyledi.

Çocukları spora yönlendirmenin önemine değinen Vali Demir, şöyle konuştu:

"Okullarımızda öğrencilerimize çeşitli kurslar düzenlemekte ve bu faaliyetler için ihtiyaç duyacakları malzemeler temin etmekteyiz. Projeye dahil ettiğimiz Karaağaç Ortaokulu'nda 5-6 sınıflarda öğrenim gören 15 kız, 15 erkek toplam 30 öğrencimize atletizm kursu verilmeye başlanmıştır. Proje ile öğrencilerimizin, derslerine çalışmanın yanında çeşitli spor ve sanat etkinliklerine katılmalarını sağlayarak boş zamanlarını iyi bir şekilde değerlendirmeleri, ruhsal ve bedensel olarak daha sağlıklı bir gelişim göstermeleri ve derslerinde daha başarılı olma imkanı sunacaktır. Projenin, öğrencilerimizin eğitimine ve gelişimlerine olumlu katkı sağlamasını diliyorum."

Etkinliğin sonunda projede emeği geçen İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli emniyet mensupları ile öğretmenlere teşekkür eden Vali Demir, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.