Vali Salim Demir, Elmalıdere mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi

Uşak Valisi Salim Demir, "Halk Buluşmaları" etkinliği  kapsamında Elmalıdere mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. 
Vali Salim Demir, Elmalıdere mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi

Vali Demir birincisi gerçekleştirilen "Halk Buluşmaları" etkinliği  kapsamında Elmalıdere Mahallesi sakinleriyle buluştu. 

Hasibe ve Mazhar Gürbüz İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen etkinlikte vatandaşların sorunlarını dinleyen Demir, il genelinde devam eden yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

Vatandaşlarla iç içe olduklarını, onların talepleri doğrultsunda proje ürettiklerini aktaran Vali Demir, şunları söyledi:

"Bu toplantıları kentimizin diğer mahallerinde de gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızın ayağına giderek onların taleplerini, çözüm önerilerini dinleyeceğiz. Bugün rahatlıkla dünyanın en sosyal devleti Türkiye’dir diyebilirim. Çünkü, dünyanın gelişmiş ülkeler diye bildiğimiz bir çok ülkesinde bulundum ve Türkiye’nin sosyal devlet olma anlamında bu ülkelerden çok önde olduğunu gördüm. Ülkemizde özellikle son on beş yılda sosyal devlet olma anlamında çok ciddi ilerlemeler kaydedildi. Bugün artık yaşlılarımız, engellilerimiz, kimsesiz çocuklarımız, eşi vefat eden kadınlarımız tamamı devletimizin desteği ve koruması altında." 

 Halk buluşmalarında, eğitim, sağlık ve diğer genel konularda karşılıklı görüş alışverisinde bulunacaklarını kaydeden Vali Demir, daha sonra vatandaşları dinledi.

Etkinliğe Vali Yardımcısı Sait Topoğlu, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ve daire müdürleri katıldı.