Uşak’ta ölmek üzere olan iki köpek kurtarıldı

Sosyal medyadan yapılan yardım çağrısına kayıtsız kalmayarak Uşak'a gelen SOHAYKO Derneği üyeleri, Alman Kurdu ile French Bulldog cinsi iki köpeği koruma altına aldı. 

Uşak’ta ölmek üzere olan iki köpek kurtarıldı

Uşak merkeze bağlı Ovademir köyü ile Banaz ilçesinde hasta olan iki köpek için vatandaşlar SOHAYKO Derneği’ni aradı.

Dernek görevlileri İstanbul’dan 450 kilometre yol gelerek kötü durumdaki Alman Kurdu ile Türkiye’de az bulunan French Bulldog cinsi iki köpeği koruma altına aldı.

Kendilerine ihbarın sosyal medyadan yapıldığını söyleyen SOHAYKO Başkanı Yasin Yılmaz, “İki köpeğinde durumu ciddi. Ovademir köyünde bulunan köpeğimizin ileri derece uyuzu ve yapılan tetkiklerde kan paraziti, yoğun enfeksiyonu var. Bulldog cinsi köpeğimizin yapılan tetkiklerinde daha önce trafik kazası geçirdiği, kalçasının kırılıp kendi kendine iyileştiği, çekilen röntgenler de midesinde yabancı bir cisim olduğu, ön patileri ve kollarında çıkık ve kırık olduğu tespit edildi. Her iki köpeğin tedavisine başlandı. Vatandaşlarımız bu tip vak'alarda, bulundukları illerin sokak hayvanlarını koruma derneklerinden yardım isteyebilirler. SOHAYKO olarak bizde bu tür ihbarlara hemen müdahale ediyoruz” dedi.

Tedavilerin çok uzun süreceğini belirten Yılmaz, köpeklerin tamamen iyileşmesinin ardından yuva arayışlara başlayacaklarını ifade etti.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Sümbül
Sümbül - 3 ay Önce

Helal olsun böyle insanlar kaldimi yaa

Mehmet çayır
Mehmet çayır - 3 ay Önce

Helal olsun vAllahi insanlık ölmemiş

Gerek yok
Gerek yok - 3 ay Önce

Süper . duyarlı olalım hayvanla ra değer verelim..

Uşak çocuğu
Uşak çocuğu - 3 ay Önce

Helal olsun herkez dili olmayan arkadaşlarımıza yardım edelim

Aday böcek
Aday böcek - 3 ay Önce

Sokakta onlarca kedi köpek var. Yalnızca CİNS köpek olunca ilgilenmeyelim.