Uşak'ta 15 Nisan'a kadar planlı elektrik kesintisi olmayacak!

Uşak dahil olmak üzere beş ilde elektrik dağıtımını yapan şirket olan OEDAŞ, Ramazan Bayramı planlamasını açıkladı. Buna göre Ramazan Bayramı’nda Uşak’ta planlı kesintisi uygulanmayacak.
Uşak'ta 15 Nisan'a kadar planlı elektrik kesintisi olmayacak!

Ramazan Bayramı’na yaklaşık bir haftalık bir zaman kalırken herkes planlamasını bu bayrama göre yapmaya başladı. Uşak’ta dahil olmak üzere 5 ilde elektrik dağıtımını üstlenen firma olan OEDAŞ tarafından yapılan Ramazan Bayramı planlaması açıklandı. Bu açıklamaya göre Uşak’ta Ramazan Bayramın’da planlı elektrik kesintisi şeklinde bir uygulama yapılmayacak.

350 kişilik ekip çalışacak!

15 Nisan Pazartesi gününe kadar Uşak’ta sürdürülebilir ve güvenli enerji imkanı sağlanacağını duyuran firma yaşanabilecek arızalar için de tedbirlerini aldığını açıkladı. Bu çerçevede hizmet verilen 5 ilde 350 kişilik ana kontrol merkezi ve saha ekipleri Ramazan Bayramı’nda görev yapacaklar. Planlı olmayan elektrik kesintisi yaşandığında bu ekipler derhal müdahale ederek yaşanan arızayı hızlı bir şekilde çözecekler.

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta hayatına dokunduğu yaklaşık 3 milyon kişiye Ramazan ayı boyunca güvenli ve sürdürülebilir enerji sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), bayramda da planlı kesinti yapmayacağını duyurdu.

OEDAŞ, bayram boyunca enerji hatlarında yaşanabilecek olası arızalara karşı hizmet verdiği beş ilde toplam 350 kişilik ekip oluşturdu. Buna göre bir arıza yaşanması halinde ilk etapta ana kontrol merkezi devreye girecek ve ekipler SCADA sistemi ile uzaktan müdahale gerçekleştirecek. Yerinde müdahale gereken durumlarda ise arıza, bakım ve onarım ekipleri en kısa sürede çalışma yapacak.

Tüketiciler bayram boyunca 7 gün 24 saat hizmet veren ‘ALO 186 OEDAŞ Çözüm Merkezi, ‘OEDAŞ 186’ mobil uygulaması, internet sitesi ve e-posta üzerinden OEDAŞ ile iletişime geçip arıza bildirimi veya diğer taleplerini iletebilecek.

Bakım, onarım ve yatırım çalışmaları 15 Nisan’da yeniden başlayacak

Sürdürülebilir ve güvenli enerji arzı sağlamak için yatırım ve bakım-onarım çalışmaları yapan OEDAŞ, bu çalışmalar esnasında can, mal ve çevre güvenliği için zorunlu olarak planlı kesinti yapıyor. Bu çalışmalar bayramın ardından, 15 Nisan Pazartesi itibarıyla yeniden başlayacak. Bölgelerinde gerçekleşen planlı çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmak isteyen tüketiciler, ALO 186 OEDAŞ Çözüm Merkezi’ni arayarak bilgi güncellemesi yapmaları halinde SMS bildirimi alabilir.

Uşak ve ilçelerinde vatandaşların Ramazan Bayramı boyunca herhangi bir şekilde planlanmış elektrik kesintisi ile karşılaşmayacaklar. Yine de herhangi bir elektrik arızası yaşanması durumunda ise OEDAŞ ekipleri hazır olarak bekletilecekler ve ihbar üzerine anında arızaya müdahale edecekler.