Uşaklı Profesör de Korana kurbanı oldu

Uşaklı Prof. Dr. Bilal Eryılmaz da yakalandığı koranavirüs yüzünden yaşamını yitirdi.

YAŞAM 26.11.2020, 19:44 26.11.2020, 19:51

Uşaklı Profesör de Korana kurbanı oldu

Uşaklı Prof. Dr. Bilal Eryılmaz da yakalandığı koranavirüs yüzünden yaşamını yitirdi.

YAŞAM 26.11.2020, 19:44 26.11.2020, 19:51
Uşaklı Profesör de Korana kurbanı oldu

İstanbul’da 15 gün önce koranavrüse yakalanan ve o günden beri tedavi gören Prof. Dr. Bilal Eryılmaz’ın bugün yaşamını kaybettiği öğrenildi.

Prof Dr. Bilal Eryılmaz’ın (70) cenazesinin 27 Kasım 2020 (yarın) saat 14.00 da Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisinden kaldırılıp Ihlamurkuyu mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

www.usakgundem.com internet sitesi olarak Değerli Hocamıza Allah’tan rahmet yakınlarına ve bilim camiasına baş sağlığı dileriz.

Prof. Dr. Bilal Eryılmaz kimdir?

Uşak Karahallı İlçesine bağlı Külköy’de 1950 yılında doğan Prof. Dr. Bilal Eryılmaz, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümüne asistan olarak girdi. Doktorasını aynı bilim dalında yapan Eryılmaz, aynı zamanda İngiltere Reading Üniversitesinde bürokrasi, merkezi yönetim-yerel yönetim ilişkileri alanında araştırmalarda bulundu. Doçentlik unvanını “Yönetim Bilimleri”, profesörlüğünü de “ Kamu Yönetimi” alanında alan Eryılmaz, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi ile Sakarya Üniversitesinde görev yaptı. Eryılmaz, en son olarak İstanbul Medeniyet Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde kariyerine devam etti.

Eryılmaz, bölüm başkanlığı, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü, Fakülte Dekanlığı, Rektör danışmanlığı, öğrenci dekanlığı, Başbakanlık Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanlığı, Türkiye Elektrik İletim A.Ş’de (TEİAŞ) Yönetim Kurulu Üyeliği gibi akademik ve idari görevlerin yanında, 2003-2006 yıllarında Başbakanlıkta faaliyet gösteren “ Kamu Yönetimi Reformu” alanındaki çalışmaları yürüten ekipte yer aldı. Bilal Eryılmaz’ın çeşitli dergilerde yayınlanmış makalelerinden başka Osmanlı Devleti’nde Gayrimüslim Tebaanın Yönetimi (1996), Tanzimat ve Yönetimde Modernleşme (2017), Kamu Yönetimi (2018), Osmanlı’da Birlikte Yaşama Politikası (2019) kitapları bulunmaktadır.

Yorumlar (1)
Selim 5 ay önce
Allah'ın rahmeti mağfireti üzerine olsun.Dokuzeylül Ikt.Id.Bıl.Fak.de dersime girmişti.