Uşak'ta kamyoncular kontak kapattı

Uşak’ta kamyoncular ‘Dijital Takograf ve Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi’ (UETS) adlı uygulamaları protesto amacıyla eylem yaptı.

YAŞAM 04.01.2020, 15:17 04.01.2020, 23:39

Uşak'ta kamyoncular kontak kapattı

Uşak’ta kamyoncular ‘Dijital Takograf ve Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi’ (UETS) adlı uygulamaları protesto amacıyla eylem yaptı.

YAŞAM 04.01.2020, 15:17 04.01.2020, 23:39
Uşak'ta kamyoncular kontak kapattı
Uşak D300 karayolu üzerinde toplanan  grup nakliyeci taşımacılık sektöründe bazı uygulamaları protesto etmek amacıyla eylem yaptı. Onlarca TIR ve kamyon konvoy halinde korna çalarak eyleme destek verdi.

Bölgede polis ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemlerinin alındı. Polis esnafı yolu trafiğe kapatmamaları konusunda uyardı.

 

Uşak Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Seyhan Mıdık eylemciler adına yaptığı basın açıklamasında “Nakliyecilik sektörünün son yıllarda pek çok sorunu birikmiştir. Piyasada ciddi bir haksız rekabet var. Nakliye sektörünün canlanması için bir kısıtlama olması gerektiğine inanıyoruz. Son günlerde çıkan ‘Dijital Takograf ve ‘Ulusal Elektronik Tebligat Sistemi’ (UETS) Yük bildiriminden dolayı üyelerimizin çoğu veya bu işi yapan meslektaşlarımızın çoğu yeterli bilgiye sahip değil. Dijital takograftan dolayı ülkede ekonomik ve sosyal şartlar yeteri kadar uygun değildir. Bunların tekrar gözden geçirilip, özellikle UETS’nin iptali gerekmektedir. Dijital takografta veri indirimini istemiyoruz” diye konuştu.
Eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

Kaynak: İHA
Yorumlar (3)
So64 11 ay önce
Niye istemiyosunuz ya.
Chp MV Özkan Yalımın 300 den fazla Tırı var diye sizleri gaza getirmesi yüzündenmi.
Avrupada 20 senedir var bu. Bırakın şöförleri kullanmayı artık.
Takograf geldimi saatini dakikasını yazıyo tabi. Fazla araç sürdüremiyeceksiniz
Fazla ton atamayacaksını
Yeni şöförleri işe almak zorundasınız.

Şöför arkadaşlar bu chpnin yalanlarına inanmayın. Bunları sizi değil kendilerini düşünüyor. Oyuna gelmeyin. Devletin yolundan şaşmayın.
So64 11 ay önce
Bu yorumu begenmeyen 4 kişi var. Acaba nesini beğenmemiş.
Ne yazmışımki kötü.
Bu chpliler artık kafayı yemiş. Herşeye karşı.
Bunu beğenmeyen birisi şöförse eğer,gitsin bi doktora görürnsün. Yok eğer işverense,onu Allaha havale ediyorum.şöförleri sömürmekten bıkmadınızmı.
Bu tako olayı çalışanlar için sigorta gibidir.
Bende almanyada şöförüm ve hiç bir zararını görmedim. Tako olursa fazla çalıştıramazlar.
Patronların işine gelmiyo tabi. Zaten chpliler onun için karşı çıkıyor. Sözde halk partisi ama hep kodamana çalışıyo nedense.
Kenan kılıç 11 ay önce
Milleti böyle perişan edenlere hala verirseniz bize müstehak bunlar...