Uşak'ta israfa karşı "Bayat Ekmek Toplama Kutusu"

Uşak Belediyesi, hem israfın önüne geçmek hem de sokak hayvanlarının yemek ihtiyacını karşılamak için şehrin belirli noktalarına "Bayat Ekmek Toplama Kutusu" yerleştirdi.

YAŞAM 27.12.2019, 15:39 27.12.2019, 17:00

Uşak'ta israfa karşı "Bayat Ekmek Toplama Kutusu"

Uşak Belediyesi, hem israfın önüne geçmek hem de sokak hayvanlarının yemek ihtiyacını karşılamak için şehrin belirli noktalarına "Bayat Ekmek Toplama Kutusu" yerleştirdi.

YAŞAM 27.12.2019, 15:39 27.12.2019, 17:00

Sokak hayvanları için yeni bir çalışmaya imza atan Uşak Belediyesi, hayvan dostlarını unutmayarak şehrin belirli noktalarına ‘Bayat Ekmek Toplama Kutusu’ yerleştirdi. Hem ekmek israfına dikkat çekerek farkındalık oluşturmak hem de sokak hayvanlarının yiyecek ihtiyacını gidermek isteyen Uşak Belediyesi, 36 adet ‘Bayat Ekmek Toplama Kutusu’nu ilk olarak Durak ve Kemalöz mahallelerine yerleştirdi.
 


Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yerleştirilen ‘Bayat Ekmek Toplama Kutularına vatandaşlar tarafından atılacak bayat ekmekler, Uşak Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünce toplanarak Uşak Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi’nde bulunan hayvanlara ulaştıracak. Kutulara atılan ekmekleri aynı zamanda evinde hayvan besleyen vatandaşlar da alabilecek. Uşak Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilen proje sayesinde hem bayat ekmekler israf olmayacak, hem de hayvanların yemek ihtiyaçları karşılanacak.


Kocabıyık: “Başkanımız Mehmet Çakın’a Duyarlı Çalışmasından Dolayı Teşekkür Ederiz”
Proje ile, bir yandan israfı kesen ve diğer yandan sokak hayvanlarının beslenmesini sağlayan Uşak Belediyesi’ne teşekkürlerini sunan Durak Mahallesi Muhtarı Ayşe Kocabıyık mahalle sakinlerine de çağrıda bulundu. Kocabıyık, “Bizim insanımız duyarlı bir yapıya sahiptir. Ve buradan mahalle sakinlerimize seslenmek istiyorum. Sofralarınızda artan ekmeklerinizi çöpe değil Durak Mahallesi Muhtarlığı yanındaki Bayat Ekmek Toplama Kutusuna bırakabilirsiniz. Siz ekmeklerinizi bıraktıktan sonra Belediyemiz Veteriner İşleri personelleri ekmekleri Hayvan Barınağı’na götürecekler. Ayrıca, dileyen vatandaşlarımız da buradan ekmek alıp besledikleri hayvanlara ulaştırabilirler. Sokak hayvanlarımız için böylesine değerli bir hizmeti hayata geçiren Belediye Başkanımız Mehmet Çakın’a çok teşekkür ediyorum” dedi.

Erçetin: “Bu Projeyi Düşünenleri Tebrik Ediyorum”
Projenin çok kıymetli ve sağduyulu bir olduğunu dile getiren Eczacı Ayten Erçetin, “Bayat ekmekler hep ziyan oluyordu. Evde nasıl değerlendirsek diye düşünüyorduk. Ekmeklerimiz, bu proje ile sokak hayvanlarımıza ulaşacak, onların karnını doyuracak. Bu projeyi düşünenleri özellikle tebrik ediyor, Uşak Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a teşekkür ediyorum” dedi.

Kemalöz Mahallesi sakini Nursel Selvi ise, Uşak Belediyesi’nin başlatmış olduğu bu proje ile sokak hayvanları ve bayat ekmeklerin israf edilmemesi konusunda önemli bir farkındalık oluşturduğunu aktardı. Bayat ekmekleri çöpe atmak yerine, ‘Bayat Ekmek Toplama Kutularında toplamanın toplumsal bir bilinçlenmeye neden olacağını belirten Selvi, hayvan hakları konusunda göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı Başkan Çakın’a şükranlarını sundu.

Kaynak: UŞAK BELEDİYESİ
Yorumlar (0)