Uşak'ta 250 temizlik işçisi gönüllü askerlik için başvurdu

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'de başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na Uşak Belediyesi’nden destek geldi. Kent merkezinde görevli temizlik işçileri ‘gönüllü askerlik’ için başvuru yaptı.
Uşak'ta 250 temizlik işçisi gönüllü askerlik için başvurdu

Uşak Belediyesi bünyesinde çalışan 250 temizlik işçisi, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ hedeflerine yönelik başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü katılmak için başvurdu.

Uşak Askerlik Şubesi'ne giden işçiler, Zeytin Dalı Harekatı'na gönüllü katılmak için hazırladıkları dilekçeleri yetkililere teslim etti.

Temizlik işçilerinin yanı sıra Uşak Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Ünal da gönüllü askerlik için başvuruda bulundu. Ünal, “Her Türk, milli meseleler söz konusu olduğunda gönül gönüle, omuz omuzadır. Millet olarak Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ulusal güvenliğimiz için düzenlediği bu kutsal görevde yanlarındayız. Gerekirse bizler de gideriz.” dedi.
 

"Belediye Başkanı işçileri kutladı"

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yaptığı yazılı açıklamada, temizlik işçilerinin davranışının takdire şayan olduğunu belirtti.

Türk ordusunun terör unsurlarına karşı başlattığı harekatın başarıya ulaşacağını kaydeden Cahan, "Ordumuz büyük bir kararlılıkla teröristlerle mücadele ediyor. Temizlik işçilerimiz harekata destek vermek için askerlik başvurusunda bulundu. Ben her birini kutluyorum." ifadelerini kullandı.


Başvurunun ardından konuşan Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Personelleri ise “her şey vatan içindir” vurgusu yaptı. Temizlik işçileri şu açıklamalara yer verdi:

Mehmet Turan:
“Vatanımızı korumak, askerimize destek olmak için kanımızın son damlasına kadar mücadele ederiz.”

Ramazan Kocabıyık:
“Her zaman için askerimize canı gönülden destek olmak için uğraşıyoruz. Gönüllü olarak Zeytin Dalı Harekatına katılmak için buradayız.”

Fikret Kozak:
“Burada bulunmak çok güzel bir duygu. Vatanımıza, milletimize, oradaki kardeşlerimize faydalı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak için uğraşıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi göstermek istedik.”

Evrakları teslim eden işçilerin canımız feda olsun vatanımıza demesi dikkat çekti. İşçiler daha sonra görevlerinin başına döndü.