Uşak polisi yürekleri ısıttı

Uşak Emniyet Müdürü Mesut Gezer'in talimatıyla, kent merkezinde devriye görevi yapan polis ekipleri, sokak hayvanlarına mama verip üzerlerine battaniye örttü.

YAŞAM 08.02.2020, 15:20 10.02.2020, 10:34

Uşak polisi yürekleri ısıttı

Uşak Emniyet Müdürü Mesut Gezer'in talimatıyla, kent merkezinde devriye görevi yapan polis ekipleri, sokak hayvanlarına mama verip üzerlerine battaniye örttü.

YAŞAM 08.02.2020, 15:20 10.02.2020, 10:34

Termometrelerin sıfırın altını görmesi nedeniyle Uşak Emniyet Müdürü Mesut Gezer, polis ekiplerine sokak hayvanları konusunda telsizden talimat verdi. Ekipler sokak hayvanlarının üzerine battaniye örtttü. Ekipler ayrıca mama vererek hayvanların karınlarını doyurdu. Uygulamanın kış boyunca süreceği belirtildi.

Uşak Emniyet Müdürü Gezer,  yaptığı açıklamada, suç ve suçluyla mücadele eden polis ekiplerinin sosyal yaşamdaki sorunların çözümüne de katkı sağladığını dile getirdi.

Vatandaşlardan bu konuda olumlu dönüşler aldıklarını belirten Gezer, şöyle konuştu:

"Sayın Valimiz Funda Kocabıyık'ın destekleriyle elimizden geldiğince sokak hayvanlarına katkı sağlamak için ne yapabiliriz diye düşündük. Valimizin yönlendirmesiyle böyle bir uygulama başlattık. Belediyemiz, sivil toplum kuruluşları, hayvanseverler ilimizde sokak hayvanları için çok önemli hizmetler üretiyor. Biz de 'Çorbada tuzumuz bulunsun', 'İşin ucundan biz de tutalım' diyerek bu çalışmayı başlattık.

Ekiplerimiz özellikle sıcaklıkların eksi derecelere düştüğü gecelerde devriye görevlerini icra ederken gördükleri sokak hayvanlarına mama bırakıyor. Çok sayıda küçük battaniye temin ettik. Korunaksız alanlarda uyumaya çalışan, soğuktan olumsuz etkilenmiş sokak hayvanlarının üzerlerine bu battaniyeleri örtüyorlar. Unutmayalım ki hayat sadece bizim değil, sokakta yaşayan bu hayvanlarda birer can taşıyor. Biz elimizden geldiği kadar bu canlılara yardımcı olmak istiyoruz. Bu zorlu kış günlerini bu şekilde atlatmaya çalışacağız."

"İyilik bulaşıcıdır"

Uşak Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Veteriner Nebahat Avcu ise Emniyet Müdürü Gezer'e teşekkür ederek, "Sayın müdürümüz tamamen insani bir tavırla sokak canlarına yardımcı olmak için harekete geçti. Kendilerine ve tüm polis kardeşlerimize canıgönülden teşekkür ediyoruz. İyilik bulaşıcıdır biliyoruz. Bu uygulamanın diğer illere de yayılacağını düşünüyoruz. Özellikle polislerin sokak hayvanlarına sahip çıkması, toplumsal duyarlılığı artıracak. Bizler, tüm duyarlı vatandaşlar, polislerimizle birlikte sokak canlarına yardımcı olmaya devam edeceğiz." dedi.

HABERİN VİDEOSU: Uşak polisi yürekleri ısıttı

Kaynak: AA
Yorumlar (43)
Bir insan 9 ay önce
Bu örnek çalışmalarınızdan dolayı hem valimizi hem de emniyet müdürümüzü ve mensuplarımızı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Allah razi olsun. Iyi ki varsınız...
Isimsiz 9 ay önce
Sayın valimiz emniyet müdürümüz ve polis memurlarımiza canı gönülden tebrik ediyorum vicdanı merhametlerinden dolayi Allah razi olsun sizlerden
Ayse odabasi 9 ay önce
Yürekten kutluyorum emniyet müdürümüzü görevli polis kardeşlerimizi Allah sizleri korusun güzel yürekleriniz dert görmesin
Atil tabur 9 ay önce
Ornek insanlar Allahrazi olsun sizden.gorun duyun belediye baskanlari.ornek alin.merhamet ve sevgi valimiz
Perihan şen 9 ay önce
İzmir'de eski araba tekerleğinin yan kısmından hayvan girecek şekilde yarıp kapı gibi yapmışlar içine kediler giriyor yağmur ve rüzgar almıyor birkaç tane üst üste yapilabiliyor
Hakan 9 ay önce
Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. İyi ki varsınız.
Hülya kurnaz 9 ay önce
Allah razı olsun iyi ki varsınız
Isimsiz 9 ay önce
Allah sizden ebediyen razı olsun INŞAALLAH
Bu örnek çalışmalarınızdan dolayı
Hem valimizden
Hemde Emniyet müdüründen
Darısı insanlığın uğramadı yerlere İNŞAALLAH.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın