Uşak Kütahya Eskişehir Bilecik Manisa İzmir Afyon Denizli! Yarın için UYARI Ege Bölgesi diken üstünde

Ege Bölgesi için son dakika uyarıları peş peşe yapıldı 8 ilde alarm ilan edildi...
Uşak Kütahya Eskişehir Bilecik Manisa İzmir Afyon Denizli! Yarın için UYARI Ege Bölgesi diken üstünde

Uşak Kütahya Eskişehir Bilecik Manisa İzmir Afyon Denizli! Yarın için UYARI Ege Bölgesi diken üstünde - Türkiye yeni afet uyarılarını peş peşe almaya devam ederken bu uyarılardan biri de Ege Bölgesi için yapıldı.

6 Şubat tarihinde yaşanan büyük deprem felaketinde 11 ilimizde büyük yıkım yaşanırken ardından deprem bölgesini de etkileyen sel afetleri yaşanmış, sonrasında son yılların en sıcak yazı yaşanmış, pek çok ilde sıcaklık rekorları kırılmıştı. Barajlar kuruma noktasına gelirken sonunda beklenen yağışlar başladı ancak çok sayıda ilde sel ve fırtına uyarıları peş peşe geldi. Ege Bölgesi için de hem sel hem de fırtına uyarısı yapıldı.

EGE BÖLGESİ İÇİN FIRTINA UYARISI YAPILDI!

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi, 18 Kasım tarihinde kuvvetli rüzgâr-fırtına olacağını belirterek, vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı. Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi 18 Kasım Cumartesi günü (Yarın) için bir uyarı mesajı yayımladı. Yayımlanan mesajda, Eskişehir ve Kütahya çevrelerinde kuvvetli rüzgâr ve fırtına beklenildiği belirtildi. Yarın öğle saatlerinden itibaren güney (Kıble) ve güneybatı (Lodos) yönlerinden etkili olması beklenen rüzgâr şiddetinin saatte 50 ila 80 kilometre hıza ulaşacağı öngörüldü.

uyari.jpg

Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yayımlanan mesajda yaşanabilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçması, soba ile doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ya da direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

pazar-uyari.jpg

Ayrıca Fırtınadan Korunma Yöntemleri ve Rüzgar Fırtınası Baca Gazı Zehirlenmesinden Korunma Yöntemlerinin alınabilecek önlemler konusunda önemli olduğu ifade edildi. Uşak, İzmir, Aydın, Denizli, Bilecik başta olmak üzere tüm Türkiye'de yarından itibaren etkili sağanak yağış beklenirken Pazar günü ise Uşak'ta karla karışık yağmur yağacağı ifade edildi.