Uşak Kütahya Denizli Afyonkarahisar İzmir Aydın! Çok şiddetli geliyor ALARM durumuna geçilsin

Türkiye'de yeni doğal afetler için alarm durumuna geçilirken son dakika açıklaması ile teyakkuz durumuna geçildi. Bu sefer çok daha şiddetli geliyor herkes acil tedbir alsın.
Uşak Kütahya Denizli Afyonkarahisar İzmir Aydın! Çok şiddetli geliyor ALARM durumuna geçilsin

Uşak Kütahya Denizli Afyonkarahisar İzmir Aydın! Çok şiddetli geliyor ALARM durumuna geçilsin - Son dönemde Türkiye'de doğal afetler üst üste yaşanmaya devam ederken Türkiye'yi bir kere daha diken üstünde bırakacak uyarı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AFAD üzerinden uyarı üzerine uyarı yapılırken can alan seller için yeni açıklama yapılarak alarm durumuna geçildi.

SEL UYARISI YAPILAN İLLER HANGİLERİ, SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENEN BÖLGELER NERESİ?

Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren Kastamonu, Karabük ve Çankırı çevreleri, Sinop ve Bartın'ın iç kesimleri ile Çorum'un batısında yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

uyari-1.jpg

Yapılan son değerlendirmeler ve Meteoroloji radarı verilerine göre; gök gürültülü sağanak yağışların, Ankara'nın kuzey ve batısı, Çankırı çevreleri, Bolu'nu doğusu ile Karabük ve Kastamonu'nun güneyinde akşam saatlerine kadar yerel kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

doenizli.jpg

UŞAK'TA HAVA YARIN NASIL OLACAK, YAĞMUR VAR MI, YAĞIŞ BEKLENİYOR MU?

Ege Bölgesi içinde hem aşırı sıcak hava hem de gök gürültülü sağanak yağış ve sel uyarısı yapıldı. Yapılan açıklama ile Yarın 12:00 itibari ile Uşak'ta gök gürültülü sağanak yağış beklenirken yağışların saat 18:00'e kadar etkili olacağı ifade edildi. Sel uyarısı yapılan illerde hem vatandaşların hem de yerel yönetimlerin tedbir alarak dikkatli olmaları istendi.

Kaynak:Haber Kaynağı