Uşak Belediyesi'nden, Karahallı Belediyesi'ne asfalt desteği

Uşak'ın Karahallı İlçesine, Uşak Belediyesi tarafından sağlanan desteklerle 3 kilometre uzunluğunda sıcak asfalt atıldı.
Uşak Belediyesi'nden, Karahallı Belediyesi'ne asfalt desteği

 Uşak Belediyesi bu kez Karahallı Belediyesi ile yol yapımı ve kaldırım düzenlemesi konularında gerçekleştirdikleri protokol kapsamında ilçenin sorunlarına birlikte çözüm getiriyor. Uşak Belediyesi tarafından 40 kişilik ekiple ve 24 araçlık iş makinesi gücüyle yürütülen çalışmalarda 5 günde 3 kilometrelik pmt ve asfalt serim çalışması gerçekleştirildi.

Zemin sağlamlaştırma işleminin yapıldığı çalışmalar ilçenin üç farklı noktasında tamamlandı. Yeni Devlet Hastahanesi önünü, TOKİ’ye çıkış yolunu ve Karbasan Mahallelerini kapsayan iş birliğinde sona gelindi.
 

Gelinen noktayı yerinde incelemek üzere ilçeye giden Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan'a, Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, Uşak Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Ünal ve Mustafa Dayıoğlu, Karahallı AK Parti Merkez İlçe Başkanı Şerafettin Afacan eşlik etti.

Karahallı ilçesinde Uşak Belediyesi'nin sağladığı olanaklarla yapılan çalışmalarda 3 kilometrelik bir yolun sıcak asfalta kavuştuğunu belirten Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, "Uşak Belediyesi ihtiyaç olduğunu belirlediğimiz üç bölgede asfaltlama çalışmaları gerçekleştirdi. Yepyeni bir görünüm ve konfora kavuşan yeni yollarımız nedeniyle oldukça mutluyuz. Uşak Belediyemize desteklerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür ederiz." dedi.
 

AK Parti Karahallı yeni Merkez İlçe Başkanı Şerafettin Afacan ise, "Uşak ve Karahallı Belediyelerinin başlattığı çalışmalarda sona gelindiğini belirterek, "Uşak Belediye Başkanımız Sayın Nurullah Cahan'a bu önemli hizmetleri nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra da daha önce ve şimdi olduğu gibi memlekete faydalı iş birliklerinin devam edeceğine olan inancımız tamdır. Memlekete hizmet bizler için kıymettir." açıklamalarında bulundu.

Çalışmaları yerinde görmek ve istişarelerde bulunmak üzere Karahallı ilçesini ziyaret eden Başkan Cahan ise yaptığı açıklamada ortak akıl kültürünün doğurduğu güzel sonuçlardan memnuniyet duyduklarını kaydetti.
 

Uşak Belediyesi'nin çok güçlü bir filoya sahip olduğu vurgusu yapan Başkan Cahan, "Aynı anda 9-10 farklı bölgede çalışma yapabilme kapasitesine sahibiz. Merkezimizdeki, üniversitemizdeki, ana cadde ve güzergahlarımızdan ara sokaklara kadar tüm kentte çalışmalarımız sürüyor. Ve aynı anda da Karahallı ilçemizde de hizmet adına biz varız. Bu yola Uşak'ın tamamına hizmet götürme amacıyla çıktık." diye konuştu.

Karahallı Belediye Başkanı ile ortak bir protokol oluşturulduğuna değinen Başkan Cahan, alt yapısı, üst yapısı ve bordürleriyle, dayanıklı bir asfaltın ilçe halkına sunulduğunu aktardı.

Cahan, "Hizmetin Uşak'a yayılması, kent merkezimizde olduğu gibi beldelerimizin de güzelleşmesi bizleri ayrıca memnun ediyor. Karahallı'da Belediye Başkanımız gerçekten çok güzel çalışmalar ortaya koyuyor. Ve bunun yanında biz de asfalt katkısı vererek başkanımın o çalışmalarını daha da güzelleştirmiş oluyoruz. Özellikle ilçemizin ana arterlerinin tamamını asfaltlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Daha önce merkezi köylerimizin ana bağlantı yollarında, ilçemizde yaptığımız asfalt çalışmalarında olduğu gibi ortak aklı sürdüreceğimizin altını çizmek istiyorum." açıklamalarında bulundu.

Başkan Cahan, Sivaslı'ya bağlı köy yollarında da asfaltlama çalışması yaptıklarına değinerek, bundan sonrası için de güzel çalışmaların süreceğini paylaştı.