THY 10 bin personel alımı yapıyor!

THY 10 bin personel alımı başladı. Başvurmak isteyenler için son başvuru tarihi ve başvuru şartları açıklandı. Türk Hava Yolları 10 bin personel alım detaylar şu şekilde..
THY 10 bin personel alımı yapıyor!

Türk Hava Yolları (THY) bünyesinde çalışmak isteyenler için güzel haber geldi. THY bünyesine 10 bin personel alımı yapacak. İkinci pilot aday aday alımı için deneyim şartının aranmayacağı açıklandı. THY 10 bin personel alım detayları haberimizde

Aktarılan son habere göre THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, yaptığı açıklamasında yıl sonuna kadar THY 10 bin personel alımı yapacağını açıkladı. Peki, başvuru şartları neler, kimler başvurabilecek? İşte merak edilenler

THY 10 BİN PERSONEL ALIMI

Türk Havayolları personel alım haberleri yakından takip ediliyor. Aktarılan son habere göre THY’de ikinci pilot olma şansı yakalamak isteyen adaylar için detaylar netlik kazandı. Öncelikle adayların hem sağlık koşullarını sağlaması hem de İngilizce konusunda kendini geliştirmiş olması gerekiyor.

THY 10 BİN PERSONEL ALIM BAŞVURUSU NE ZAMAN AKADAR YAPILACAK?

THY personel alımına başvurmak isteyenler için detaylar belli oldu. Adaylar başvurularını 9 Eylül tarihine kadar Apply.Turkishairlines adresi üzerinden yapabilecek. Başvurmak isteyenlerin öncelikle üyelik oluşturması gerekiyor.

THY PERSONEL ALIM ŞARTLARI

Başvurmak isteyenler için THY personel alım şartları şu şekilde sıralandı:

  • TC vatandaşı olmak / mavi kart sahibi olmak
  • En az lisans seviyesinden mezun olmak
  • 31.12.2003 tarihinden önce 01.01.1994 tarihinden sonra doğmuş olmak
  • Beden kitle endeksine uygun olmak
  • Adli sicil kaydının olmaması
  • Daha önce çalıştığı yerlerde disiplinsizlik sebebiyle ayrılmamış olmak

Belirtilen şartları taşıyan adayların 9 Eylül tarihine kadar başvuru yapabilecekleri belirtildi. Başvuruda adayların iyi derece İngilizce konuşabilmesi şartı da aranıyor.