Resmi olarak açıklama geldi! Cumartesi ve Pazar günü için yasaklandı

Resmi olarak yasak kararına ilişkin açıklama geldi. Aktarılan habere göre cumartesi ve pazar günü için geçerli olacak yasak kararını valilik duyurdu. İşte merak edilenler..
Resmi olarak açıklama geldi! Cumartesi ve Pazar günü için yasaklandı

Yasak kararları peş peşe gelmeye devam ediyor. Havaların ısınması ile birlikte pek çok kişi serinlemek için kendini denizlere atıyor. Ancak öte yandan rüzgarın etkisi ile boğulma tehlikesi geçirenler için tedbir kararı alındı.

YASAK KARARI RESMİ OLARAK AÇIKLANDI

Bu yazın ilk yasak kararı için açıklama yapıldı. Cumartesi ve Pazar günü için yasaklandığı duyuruldu. O ilde hafta sonu denize girmenin yasaklandığı açıklandı. Yasağa ilişkin detaylar belli oldu. İşte merak edilenler..

Havaların ısınması ile birlikte denize girmek pek çok kişi için cazip hale geliyor. Yasak kararının 3 gün boyunca uygulanacağı ifade edildi. İlk yasak dün itibarıyla başladı. Pazar gününe kadar sürecek olan yasakta vatandaşların can güvenliğinin korunması amaçlanıyor.

SAKARYA’DA YASAK KARARI

Aktarılan son habere göre Sakarya2nın Karasu, Kaynarca Kocaali ilçelerinde olumsuz hava koşulları sebebi ile denizlere girişlerin 3 gün boyunca yasaklandığı belirtildi. Öte yandan Karadeniz’in hırçın dalgalarında dün bir kişinin boğulma tehlikesi geçirdiği öğrenildi. Bunun üzerine Sakarya Valiliği harekete geçerek 3 günlük denize girme yasağını duyurdu.

3 GÜN BOYUNCA YASAKLANDI

Haberin detayları belli oldu. Buna göre Sakarya’nın denize kıyısı olan ilçelerinden olan Karasu, Kaynarca ve Kocaali’de olumsuz hava koşulları sebebi ile denize girmek yasaklandı. Yasağın 3 gün boyunca devam edeceği belirtildi. Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Cankurtaran Grup Amirliği ekipleri harekete geçerek yasağa rağmen denize giren vatandaşları denizden çıkararak yasak hakkında bilgilendirdi. Yasağın Cuma, Cumartesi ve Pazar günü uygulanacak. Öte yandan sahil kesimlerine kırmızı bayram çekilerek denize girmek için gelen vatandaşlar yasak sebebi ile geri gönderilerek, denize girmemeleri konusunda uyarı yapılıyor.