Resmen kırmızı alarm verildi! Bölgede güvenlik en üst kademeye çıkarıldı

Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla birlikte pek çok kişi bayram tatili için sahil bölgelerine akın etti. Bu uğrak noktalarının başında da Bodrum geliyor. Bodrum’da kırmızı alarm verildi. Araç yoğunluğu rekor seviyeye ulaştı. İşte detaylar
Resmen kırmızı alarm verildi! Bölgede güvenlik en üst kademeye çıkarıldı

Aktarılan habere göre Kurban Bayram tatilini Bodrum’da geçirmek isteyenler ilçeye akın etmeye başladı. İlçenin girişince kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. 5 kilometrelik yol 55 dakikada gidildi. Konuya ilişkin önemli bir açıklama geldi.

Bodrum’a araç girişi rekor seviyelere ulaştı. Resmi olarak açıklanan rakamlara göre günlük araç giriş sayısı 75 bine ulaştı. İlçeye giren araç sayısının bayramda 250 bin olacağı tahmin ediliyor.

5 KM’LİK YOL 55 DAKİKA SÜRÜYOR

Kurban Bayramı'na 1 gün kala Bodrum'a tatilciler akın etmeye başladı. Bayram tatilini fırsat bilerek yola çıkan binlerce vatandaş nedeniyle Bodrum'da kilometrelerce araç kuyruğu oluştu. Farklı kentlerden gelen tatilciler Bodrum başta olmak üzere Marmaris, Fethiye, Ula ve Akyaka gibi turistlik bölgeleri tercih etti. Bodrum'a karayolu ile gelen birçok tatilci ise trafiği durma noktasına getirdi. 5 kilometrelik yolu 55 dakikada geçebilen vatandaşlar daha sonra denizin ve güneşin keyfini doya doya çıkardı.

KIRMIZI ALARM VERİLDİ

Yaz tatilinin ve 9 günlük bayram tatilinin aynı zaman denk gelmesi nedeniyle Bodrum’da üst düzey güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. Bodrum Kaymakamlığı tarafından İlçe Jandarma Komutanlığı ve Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne ek personel takviye edildi. Kurban Bayramı dolayısıyla Bodrum Belediyesi de saha elemanlarının izinlerini kaldırdı. Temizlik başta olmak üzere gıda denetimleri, sahillerdeki huzur ve güveni sağlamak için zabıta ekipleri de 24 saat esaslı çalışmaya başladı. İlçenin giriş ve çıkışlarında jandarma ve polis ekipleri trafik uygulaması ve kimlik kontrolleri yapıyor. Yalıkavak, Türkbükü, Ortakent gibi mahalle girişlerinde de uygulamalar 24 saat kesintisizi olarak yapılmaya başlandı. Özellikle sahil şeridinden tüm kolluk görevlileri devriye atıyor. 9 gün boyunca ilçede yaşanacak olumsuzlukların önüne geçmek için kolluk kuvvetleri 24 saat görev yapacak.

aw228773-01.jpg

"HOŞ GELDİNİZ" ÇİKOLATASI

Güvercinlik uygulama noktasına gelen Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, Bodrum İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Darendeli, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Gökhan Kurgan araçlarıyla Bodrum’a gelen vatandaşlara 'hoş geldiniz' diyerek çikolata ikram etti.

Yapılan açıklamada otobüs ve uçakların da gelecek vatandaşlar için ek seferli bir şekilde çalışacağı öğrenildi. 9 günlük bayram tatili sebebi ile ilçe nüfusunun 1 milyonu çok rahat geçeceği ifade ediliyor. Bodrum’a gelen Adana, Diyarbakır, Muğla ve Milas yolunda yoğunluk olduğu öğrenildi.

Kaynak:Haber Kaynağı