Leylekler haklı çıktı nefes donduran karakış kar ve soğuk erken geliyor!

Leylekler haklı çıktı nefes donduran karakış kar ve soğuk erken geliyor!
Bu kış nasıl geçecek sorusuna yanıt geldi. 2024 kışı için uyarılar peş peşe geliyor..

Leylekler haklı çıktı nefes donduran karakış kar ve soğuk erken geliyor! Dünyada küresel iklim değişikliği nedeni ile yeni doğal afetler yaşanmaya devam ederken gözler kış mevsimine çevrilmişti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Coğrafya Bölümü’nde görev yapan Doç. Dr. Muhammet Bahadır merak edilen soruya yanıt verdi ve "Bu kış nasıl geçecek 2024?" açıkladı. Leyleklerin göç hareketi ile haber verdiği erken kış doğru çıktı.

LEYLEKLER BU SENE ERKEN GÖÇ ETTİ GERÇEKTEN KIŞ MEVSİMİDE ERKEN GELDİ!

Leyleklerin bu sene erken göç etmesi nedeni ile kışın erken geleceği yönündeki haberler doğru çıktı. Ağrı dağına mevsimin ilk karı erken düşerken Eylül ayında dağda karla karşılaşan dağcılar şaşkınlıklarını gizleyemedi. Böylelikle kış mevsimine daha resmi olarak giriş yapılmadan yeni mevsimin ilk kar yağışı Ağrı Dağı'na düşmüş oldu.

soguk-hava.jpg

BU KIŞ NASIL GEÇECEK, 2024 KIŞI KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR MU, HAVA SOĞUK OLACAK MI?

Leyleklerin göç hareketlerini takip eden Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim üyelerinden Doç. Dr. Muhammet Bahadır yapmış olduğu açıklamasında leyleklerin erken göç ettikleri tüm senelerde son derece sert bir kış mevsiminin yaşandığını söyledi. Bahadır bu senede leyleklerin erken göç ettiklerini dile getirerek bunun da son derece, sert, soğuk ve bol kar yağışlı bir kışın habercisi olduğunu dile getirdi.

Leyleklerin normalde 26 Ağustos tarihinde göç etmeleri gerekirken bu sene 12 - 13 Ağustos tarihleri arasında göç ettiklerini belirten Bahadır, hem halkın hem de yerel yönetimlerin bu sene sert kış koşullarına yönelik olarak tedbir almaları gerektiği uyarısında bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.