Kocaeli'nde Günlerce Yağmur Yağacak!

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü haftalık hava durumu raporumu vatandaşlar ile paylaşmıştı. Ancak tahminlerde bir kararsızlık oluşunca akıllarda soru işareti bulunuyor.

YAŞAM 10.03.2021, 12:31

Kocaeli'nde Günlerce Yağmur Yağacak!

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü haftalık hava durumu raporumu vatandaşlar ile paylaşmıştı. Ancak tahminlerde bir kararsızlık oluşunca akıllarda soru işareti bulunuyor.

YAŞAM 10.03.2021, 12:31
Kocaeli'nde Günlerce Yağmur Yağacak!

Kocaeli'nde 28 Şubat Pazar günü yağmur beklendiği Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü tarafından duyuruldu. Ancak müdürlük tarafından yapılan açıklama Kocaeli halkını yanılttı. İlk olarak 3 gün yağış tahmini yapılmıştı. Kısa süre içerisinde bu tahmin 2 güne düşürüldü. Yeni yapılan açıklamaya göre 4 gün yağış olacağı belirtildi. Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan en son açıklamaya göre 4 gün yağış bugünden itibaren bekleniyor. 28 Şubat Pazar günü yağış ile fırtınanın da çıkacağı belirtildi. 27 Şubat Cumartesi günü hava parçalı bulutlu iken Pazar gününden itibaren 4 gün süreli yağış bekleniyor. En düşük sıcaklık 5, en yüksek sıcaklık 16 derece olarak açıklandı.

28 Şubat Pazar günü gece saatlerinde hava sıcaklığı 7 dereceye yükselse de en yüksek sıcaklık yaklaşık 8 derece olarak belirtildi. 2 Mart'a kadar sıcaklık seyrini düşürecek ve yağmur yerini parçalı bulutlu bir güne bırakacak. Kocaeli Meteorolojisine göre 2 Mart da ilk olarak yağmur duyurusu yapılmıştı. Ancak çok geçmeden yeniden bir raporlama yapılarak parçalı bulutlu olacağı duyuruldu.

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü Raporları İle Vatandaşı Yanılttı!

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan hava durumu raporları yanılttı. 28 Şubat da fırtına beklenirken yapılan son açıklamaya göre sadece yağış olacağı belirtildi. 1 Mart Pazartesi günü normal yağış görünüyor. En düşük sıcaklık 5, en yüksek sıcaklık ise 8 olarak belirtildi. 2 Mart Salı gününden bir önceki gün yağmur duyurusu yapılmıştı. Dün yenilenen raporda bu tahmin değiştirildi. Yağmur yerine havanın parçalı bulutlu olacağı rapor olarak sunuldu. Ancak bu tahmin öğleden sonra değişti ve Salı günü için yağış beklendiği duyuruldu. Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan yanıltıcı açıklamalar vatandaşı da meraklandırıyor.

Tahminlere göre 28 Şubat Pazar gününden itibaren 4 gün sürekli sağanak ve sağanak olmayan yağış bekleniyor. Fırtına beklenmediği Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğü tarafından duyurulmuştu. 4 Mart Perşembe günü ve 5 Mart Cuma günü havanın güneşli olması raporlar ile sunuldu. Eğer meteorolojide bir değişiklik olur ise güncel olarak sizlerle paylaşacağız.

Yorumlar (0)