Kapı pencereleri kapatın, EVDEN ÇIKMAYIN! 60 km hızla geliyor, hazır olun

Meteoroloji Genel Müdürlüğü sabah erken saatlerde 16 Kasım güncel hava durum tahminlerini açıkladı. Yapılan açıklamada neredeyse ülkenin tamamı sağanak yağışın etkisi altında kalacak! Merak edilenler ve güncel hava tahminleri haberimizde
Kapı pencereleri kapatın, EVDEN ÇIKMAYIN! 60 km hızla geliyor, hazır olun

16 Kasım güncel hava durumuna ilişkin açıklama yapan Meteoroloji, sağanak yağışların etkili olacağı bölgeler tek tek açıkladı. Yağışlara ek olarak kar yağışının da görülebileceği belirtildi. Özellikle Rüzgarın sert eseceği ve yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olması gerektiği belirtildi.

Dışarıya çıkacaklar için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, “Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Bursa, Osmaniye, Ordu, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Batman çevreleri ile Hatay kıyılarında yerel kuvvetli olması bekleniyor” ifadesi kullanıldı.

screenshot-1.png

16 KASIM BUGÜN BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Bursa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, bu sabah ve öğle saatlerinde bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, (Antalya'nın batı ilçeleri hariç) bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu akşam ve gece saatlerinde Osmaniye çevreleri ile Hatay kıyılarında yerel kuvvetli olması bekleniyor.

1615354093280-ya-780x450.jpg

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bölgenin kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, sabah saatlerinde Samsun çevreleri ile öğleden sonra bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, kuzey kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge genelinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, bu gece saatlerinde Batman ve Siirt çevrelerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor.

UYARILARIN ARDI ARKASI KESİLMEDİ

Yapılan açıklamalara ek olarak hem yağış hem de rüzgar uyarısının ardı arkası kesilmedi. Yağışların Batı ve Doğu Karadeniz kıyıları, Bursa, Osmaniye, Ordu, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Siirt ve Batman çevreleri ile Hatay kıyılarında kuvvetli olmasının beklendiği belirtildi.