Kamuya şoför alımı başladı! KPSS’siz ikamet şartsız

Kamuda çalışmak isteyenlerin başvurabileceği yeni bir personel alım haberi geldi. Aktarılan son habere göre kamuya şoför alımı başladı. Başvuruda bulunmak isteyenler için alımların KPSS'siz ve ikamet şartsız olacağı belirtildi. İşte şartlar ve detaylar..
Kamuya şoför alımı başladı! KPSS’siz ikamet şartsız

İş arayanlar için Et ve Süt Kurumu şoför alımı yapıyor. En az lise en fazla lisans mezunu adayların başvurabileceği personel alımlarına başvurular devam ediyor. Başvurular sonucunda işe alınacak adayların kura çekimi ile belli olacağı duyuruldu.

BAŞVURULAR 12 TEMMUZ'DA SON

İŞKUR açık iş ilanları üzerinden yayımlanan son ilana göre Ankara’da Et ve Süt Kurumu yük taşıma ve şoför alımı yapacak. Yapılacak alımda son başvuru tarihleri ve başvuru şartları ayrıca açıklandı. Son başvurular 12 Temmuz tarihinde alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI BELLİ OLDU

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’ne yapılacak şoför ve yük taşıma mesleği için başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

İstihdam adresi; Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Taşımacılık Şube Müdürlüğü (Ayaş Cad.No:78 Sincan/ANKARA)

Belge kontrolü kura öncesinde yapılacak olup adayların istenilen belgeleri 18.07.2024 tarihi mesai bitimine kadar Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü (Tarım ve Orman Bakanlığı Beştepe Kampüsü, Beştepe Mah. Cumhurbaşkanlığı Bulvarı, Alparslan Türkeş Cad. No:71 Yenimahalle/ANKARA) adresine elden/kargo/posta yolu ile teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen tarihe kadar belgelerini teslim etmeyen adaylar kuraya katılamayacaklardır.

ekran-goruntusu-2024-07-10-165457.png

4857 sayılı İş Kanununa tabi olarak istihdam edilecektir.

Deneme süresi sonunda belirsiz süreli iş akdi ile istihdam edilecektir.

Kura çekimi 24.07.2024 tarihinde saat 11:00'de Sincan Et Kombinası Müdürlüğünde yapılacaktır. Kura çekim tarihinde bir değişiklik olduğu takdirde yeni kura çekim tarihi Et ve Süt Kurumuna ait www.esk.gov.tr internet adresinden duyurulacaktır.

Sağlık Kurulu Raporu kura sonucu sınava alınacaklardan istenecektir.

YAŞ ŞARTI VAR

Başvuruda bulunacak olan adayların en az 18 en fazla 40 yaşında olması gerektiği belirtildi. Ek olarak güncel psikoteknik belgesine sahip olunması ve dijital ehliyeti olma şartının da aranacağı açıklandı. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 17 Temmuz tarihine kadar başvurabilecek.