İsmetpaşa Caddesi'nde motosiklet sürücüleri cirit atıyor

Uşak'ta trafiğe kapalı olan İsmetpaşa Caddesi'nde, motosiklet sürücüleri kurallara aldırış etmeden yayaların arasında motosiklet kullanıyorlar.

İsmetpaşa Caddesi'nde motosiklet sürücüleri cirit atıyor
Uşak kent merkezinde, Uşak Belediyesi binası ile 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve valilik binasını birbirine bağlayan İsmetpaşa Caddesi, Uşaklıların sıklıkla kullandığı yerlerin başında geliyor.

Cadde üzerinde birçok mağaza, kafeterya, çay bahçeleri, lokanta gibi çeşitli alışveriş yerleri bulunurken, kentte bulunan üniversite ve lise öğrencileri de caddeyi yoğun olarak kullanıyor.

"Tabelaya aldırış etmiyorlar"

Belediye tarafından yüzde 90’ı araç trafiğine kapatılan, motosiklet ve bisikletlerin girmesi de yasaklanan caddede dolaşan motosiklet ve bisiklet sürücüleri dikkat çekiyor. Cadde üzerinde birçok yere bu tür araçların girmemesi yönünde tabelalar asılırken, sürücüler bu uyarılara aldırış etmiyor.

Kaynak: İHA


YORUM EKLE
YORUMLAR
umut acar
umut acar - 3 ay Önce

kesinlikle önlem alınmalı rahat yürüyemiyorum. haklıymış gibi korna basıyor. çekil önümden der gibi.çözüm bulacak yetkili makam varmı. herkez vurdum duymaz davraniyo

hector
hector - 3 ay Önce

İki tekerli elektrikli ve motorlu tüm taşıtlar tescil yapılmalı. çoğunda ehliyet yok. çocuklar kendinden ağır motorlara biniyor. Bize en yakın örnek Salihli . Buradaki elektrikli bisikletlerin tümünün plakası ve ruhsatı var. Birde a2 ehliyet almaktan kaçıp 50 lik (fakat 100 lük) motorlara devletin düzenleme getirmesi gerekiyor

yaşar karaca 64 uşak
yaşar karaca 64 uşak - 3 ay Önce

şehir i trafik ekipleri ne işe yaparlar bassın cezayı bak içeri girebileceklermi

neffal dost
neffal dost - 3 ay Önce

bisiklet ve motor için ayrılmış ufak şerit yapılsa etsafı dubalansa güzel olur

Ramazan cosgun
Ramazan cosgun - 3 ay Önce

Postanenin önunde yolda yürümekten korkuyor insan o motorlara kesinlikle dur denmeli motorlar zabıta trfigin yanindan vızır vızır geciyor
Şaka gibi

ali
ali @Ramazan cosgun - 3 ay Önce

orada bulunan görevli bazı memur arkadaşlar milletin altına üstüne bakacaklarına (kibarca) trafik ihlali yapan elk. bisiklet ve motorsikletlere baksalar sorun ortadan kalkar.

Oguz Gurbulak
Oguz Gurbulak - 3 ay Önce

Adam zabitanin yanindan geciyor gidiyor, birsey demiyo zabita.O tabelalari sus diye mi astilar.Bir de yayalar suclu oluyor, korna calarak uyariyorlar bir de yayalari.

Ahmet gökkaya
Ahmet gökkaya - 3 ay Önce

Hiç düşündünüz mü mecburiyetten caddeden giden motorcuları keyfımızden gitmiyoruz kardeşim çalışıyoruz biz orda caddede kaldırımlarda var yolun ortasından bi tarafınızı yaya yaya gıtcegınıze sizde kaldırımdan gitseniz bi sorun olmaz sanki cadde kendi malınız gibi yurumeyın yolda telefon eliniz de salak salak yürüyenler var bide attığın adımı gormuyon daha sen

recep sargın
recep sargın - 3 ay Önce

kurallar ı uygulayın devlet ve ya belediye..görevini yap ukala motorcular gitsin dağa