İsmetpaşa Caddesi'nde motosiklet sürücüleri cirit atıyor

Uşak'ta trafiğe kapalı olan İsmetpaşa Caddesi'nde, motosiklet sürücüleri kurallara aldırış etmeden yayaların arasında motosiklet kullanıyorlar.

YAŞAM 06.05.2019, 11:54 06.05.2019, 12:16

İsmetpaşa Caddesi'nde motosiklet sürücüleri cirit atıyor

Uşak'ta trafiğe kapalı olan İsmetpaşa Caddesi'nde, motosiklet sürücüleri kurallara aldırış etmeden yayaların arasında motosiklet kullanıyorlar.

YAŞAM 06.05.2019, 11:54 06.05.2019, 12:16
İsmetpaşa Caddesi'nde motosiklet sürücüleri cirit atıyor
Uşak kent merkezinde, Uşak Belediyesi binası ile 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve valilik binasını birbirine bağlayan İsmetpaşa Caddesi, Uşaklıların sıklıkla kullandığı yerlerin başında geliyor.

Cadde üzerinde birçok mağaza, kafeterya, çay bahçeleri, lokanta gibi çeşitli alışveriş yerleri bulunurken, kentte bulunan üniversite ve lise öğrencileri de caddeyi yoğun olarak kullanıyor.

"Tabelaya aldırış etmiyorlar"

Belediye tarafından yüzde 90’ı araç trafiğine kapatılan, motosiklet ve bisikletlerin girmesi de yasaklanan caddede dolaşan motosiklet ve bisiklet sürücüleri dikkat çekiyor. Cadde üzerinde birçok yere bu tür araçların girmemesi yönünde tabelalar asılırken, sürücüler bu uyarılara aldırış etmiyor.

Kaynak: İHA

Yorumlar (9)
umut acar 4 yıl önce
kesinlikle önlem alınmalı rahat yürüyemiyorum. haklıymış gibi korna basıyor. çekil önümden der gibi.çözüm bulacak yetkili makam varmı. herkez vurdum duymaz davraniyo
hector 4 yıl önce
İki tekerli elektrikli ve motorlu tüm taşıtlar tescil yapılmalı. çoğunda ehliyet yok. çocuklar kendinden ağır motorlara biniyor. Bize en yakın örnek Salihli . Buradaki elektrikli bisikletlerin tümünün plakası ve ruhsatı var. Birde a2 ehliyet almaktan kaçıp 50 lik (fakat 100 lük) motorlara devletin düzenleme getirmesi gerekiyor
neffal dost 4 yıl önce
bisiklet ve motor için ayrılmış ufak şerit yapılsa etsafı dubalansa güzel olur
yaşar karaca 64 uşak 4 yıl önce
şehir i trafik ekipleri ne işe yaparlar bassın cezayı bak içeri girebileceklermi
Ramazan cosgun 4 yıl önce
Postanenin önunde yolda yürümekten korkuyor insan o motorlara kesinlikle dur denmeli motorlar zabıta trfigin yanindan vızır vızır geciyor
Şaka gibi
ali 4 yıl önce
orada bulunan görevli bazı memur arkadaşlar milletin altına üstüne bakacaklarına (kibarca) trafik ihlali yapan elk. bisiklet ve motorsikletlere baksalar sorun ortadan kalkar.
Ahmet gökkaya 4 yıl önce
Hiç düşündünüz mü mecburiyetten caddeden giden motorcuları keyfımızden gitmiyoruz kardeşim çalışıyoruz biz orda caddede kaldırımlarda var yolun ortasından bi tarafınızı yaya yaya gıtcegınıze sizde kaldırımdan gitseniz bi sorun olmaz sanki cadde kendi malınız gibi yurumeyın yolda telefon eliniz de salak salak yürüyenler var bide attığın adımı gormuyon daha sen
Oguz Gurbulak 4 yıl önce
Adam zabitanin yanindan geciyor gidiyor, birsey demiyo zabita.O tabelalari sus diye mi astilar.Bir de yayalar suclu oluyor, korna calarak uyariyorlar bir de yayalari.
recep sargın 4 yıl önce
kurallar ı uygulayın devlet ve ya belediye..görevini yap ukala motorcular gitsin dağa
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın