Fatih Mahallesi pazar yeri yıl başına kadar hizmete açılacak

Fatih Mahallesi'nde yapımı devam eden 2 bin 250 metrekare alan üzerine yerleşecek yeni kapalı pazar yeri yıl başına kadar hizmete açılacak.
Fatih Mahallesi pazar yeri yıl başına kadar hizmete açılacak

Bölgede incelemelerde bulunan ve çalışmalar hakkında bilgi alan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Fatih Mahallesi'nin eksiklerinin giderildiğini belirtti.

Tüm şehirde önemli hizmetler ortaya koyulduğunu aktaran Cahan, "Mahallemizde kapalı pazar yeri ciddi bir ihtiyaçtı. Bizler de bu konuyla ilgili vatandaşlarımıza söz vermiştik. Her yıl Laleli Cami'nde yaptığımız iftarlarımızda ana gündem maddemiz bu pazar yeriydi. Çok şükür temelini attık, üst iskeleti tamamlanıyor ve yıl başı gibi de çalışmalarımızı bitireceğiz." dedi.

 

Pazarın yapılacağı günü manavlarla istişare ederek belirleyeceklerine değinen Cahan, "Buraya pazar yeriyle birlikte modern bir görünüm de katacağız. Elektrik hatları yer altına alınıyor. Sonrasındaysa yol ve kanal çalışmaları yapılacak ve etrafında kalan park alanlarını da düzenleyeceğiz." açıklamalarında bulundu.
 

Mahalle sakinleri ise çalışmalardan memnun olduklarını, il genelinde çok iyi faaliyetlerin ortaya çıkartıldığını dile getirdi.

Hizmetlerle bölgenin yeni bir yapıya kavuştuğunu kaydeden bir mahalle sakiniyse şöyle konuştu:

"Ne Sigorta'ya gidebiliyorduk ne de Şekerevlerine. Ortada kalmıştık. Allah razı olsun başkanımızdan bizi büyük bir dertten kurtardı. Pazar yerinin kapalı olması da oldukça iyi. Yaz kış sorun yaşamadan ihtiyaçlarımız karşılanabilecek. Başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Şehrimizin geldiği noktadan gururluyuz." açıklamalarında bulundu.