Bin tane kınalı keklik doğaya bırakıldı

Uşak'ta Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü görevlilerince doğaya bin tane kınalı keklik bırakıldı

Bin tane kınalı keklik doğaya bırakıldı

Yaban hayatının zenginleştirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında özel çiftliklerde üretilen bin kınalı keklik, sabah saatlerinde Karahallı ilçesi Cilandras mevkisine getirildi.

Uşak Valisi Salim Demir, Karahanlı Kaymakamı Önder Çengel, Uşak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Hüseyin Tekin'in eşlik ettiği görevliler, kınalı keklikleri yaban hayatına saldı. 

Vali Demir, yaptığı açıklamada, yaban hayatının zenginleşmesi için bırakılan kekliklerin aynı zamanda kene ve süne zararlısı ile mücadeleye fayda sağladığını belirtti. 

Bölgeye geçen yıl da keklik bırakıldığını ifade eden Demir, yaban hayatının korunması gerektiğine dikkati çekti. 

Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürü Hüseyin Tekin ise nesli tehlike altına giren ve sayısı azalan hayvanların sayılarını artırmayı hedeflediklerini söyledi. 

Tekin, av ve yaban hayatını destek amaçlı çalışmalar gerçekleştirdiklerini ve bu kapsamda, 2006- 2017 yıllarında Uşak'ta yaklaşık 15 bin kınalı kekliğin doğaya salındığını kaydetti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yılmaz GUZEL
Yılmaz GUZEL - 9 ay Önce

Doğaya yapılan en büyük saygı müthiş bir olay

Yusuf Agca
Yusuf Agca - 9 ay Önce

Zamasiz ve kaçak avlanma konturol Altona alinmassa yapilan emekler bösa gider

Azat
Azat - 9 ay Önce

Beğendim

Kamil
Kamil - 9 ay Önce

Bu salınan keklikler doğadaki mevcut olan kekliğide enfeksiyon salgını yuzunden öldürüyor. Bunu bütün bilim dünyası öğrendi ama bunlar bir türlü öğrenemedi yada öğrenmek istemiyor. Yaptım oldu mantığı