Başkan Cahan; Yeni yılda hizmetlerimiz artarak devam edecek

2017 Yılında Uşak Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, 2018 yılında hizmet ve yatırımların artarak devam edeceğini söyledi.
Başkan Cahan; Yeni yılda hizmetlerimiz artarak devam edecek

Başkan Cahan, yaptığı yazılı açıklamada, kentte devam eden yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

Uşak'ın TÜİK verilerine göre ülkede en yaşanılabilir kentler sıralamasında 6. sırada yer aldığını belirten Nurullah Cahan, son 3 yılda kente 110 milyon liralık ekonomik katkı sağladıklarını belirtti.

Türkiye’de örnek kentsel dönüşüm projesi olarak gösterilen  ‘Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi" nin geçen yıl tamamlandığını ifade eden Nurullah Cahan şunları kaydetti; “450 milyon TL yatırım bedeli ile hizmete sunduk. ‘Uşak Kentsel Dönüşüm Projesi’ Türkiye’de sanayiden konut ve ticari alana geniş bir alanda dönüşümün sağlandığı ilk kentsel yenileme projesi. Yatay mimarisiyle örnek, sosyal ve kültürel alanlarıyla şehirle bütünleşen bu proje kentteki ticari ve sosyal faaliyetlere önemli katkı sağlayacak.” dedi

Spora ve sporcuya verdiği önemi her alanda hissettiren Nurullah Cahan, aynı zamanda iyi bir cirit sporcusu olarak da tanınıyor. Geçmiş dönemlerde imkansızlıklar nedeniyle kapısına kilit vurulan Uşakspor’a UTAŞ ile sponsor olan Uşak Belediyesi, takımın ligi şampiyon olarak bitirmesini sağladı. Mahalle konakları, Kayaağıl jeotermal tesisi, sanat akademisi, şehir tiyatrosu ve diğer sosyal yardımlaşma projeleriyle ise kentte hem yeni sosyal alanlar yaratıldı hem de yüzlerce aileye yardımda bulunuldu.


Uşak Belediye Başkanı Av. Nurullah Cahan, 110 bin metrekare alanda vatandaşların nefes alacağı yeni Kent Park Projesi gibi mega yatırımlar, tamamlandığı zaman trafiğe büyük rahatlık getirecek birçok battı çıktı, modern ve teknolojik üst geçitler, yepyeni bir görünüme kavuşan kalfa korusu, macera park, yeni otogar gibi devam eden çalışmalar ile 2018’e çok daha iddialı bir start vermeye hazırlanıyor.


Bu projelerde emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerini tamamlayan Nurullah Cahan, “Her yönüyle şehirdeki gelişimin sürmesini sağlayarak, hayal olarak görülenleri hayata geçirmeye devam edeceğiz. Belediye olarak, Uşak için çalışan ve ter döken herkesin yanındayız. Bu güne kadar, teknolojik altyapı çalışmalarımızın yanında sosyal, sportif ve kültürel alanlarda yaptığımız yatırımlarla topyekun bir kalkınma planının uygulayıcısı ve takipçisi olduk. 2018’de Uşak’ı çok daha gelişmiş, sosyal, kültürel ve sportif etkinlikleriyle adından daha sık bahsettiren, ekonomik olarak ise mevcudun üzerine çıkmış bir konuma ulaştırmayı hedefliyoruz” dedi

Başkan Cahan, yeni yılın tüm vatandaşlara sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diledi.