Başkan Cahan, cirit sporcularını kabul etti

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan,  Ege ve Ertuğrul Gazi cirit kulüplerinin yönetici ve oyuncularını kabul etti.
Başkan Cahan, cirit sporcularını kabul etti

Kabulde, cirit sporunun gelişmesi için kentte yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Cahan, ilde 30 cirit takımı bulunduğunu söyledi.

Ciridin gelişmesi için ellerinden gelen desteği verdiklerini aktaran Cahan, "Ege ve Ertuğrul Gazi Atlı Cirit kulüplerimizi belediyemizde misafir ederek, kulüp oyuncularına körüklü çizmelerimizi hediye ettik. Ata sporumuz ciride sahip çıktık, desteklerimizle sahip çıkmaya devam edeceğiz. Özellikle Uşak, efeler, yörükler ve yarenler diyarı ve ata sporumuz ciridin başkenti. Şehrimizde 30’a yakın cirit kulübü var ve her zaman birinciliğe oynuyoruz. İnşallah bu yıl Türkiye birinciliğini almayı istiyoruz. Biz nesilleri birleştiren ciridi çok seviyoruz, burada da dededen toruna kadar oyuncular var. Uşak Belediyesi olarak üzerimize düşeni yaparak, birlik ve beraberlik içerisinde ciridi kalkındıracağız." dedi. 

Cirit Uşak İl Temsilcisi ve Ege Atlı Cirit Kulübü Başkanı İsa Taşavlı da cirit sporuna verdiği destekten dolayı Başkan Cahan'a  teşekkür ederek, "Başkanımın verdiği desteklerle ciridi iyi bir noktaya getirerek sesimizi tüm Türkiye'ye duyuracağız. Yalnız olmadığımızı biliyoruz ve Uşak'ta ki tüm cirit kulüpleri adına başkanımıza bir kez daha teşekkür ederim. Birlikte daha iyi başarıları yakalayacağımıza inancımız tam." dedi. 

Konuşmanın ardından Cahan, sporculara birer körüklü çizme hediye etti.