Açlıktan bayıldı denilen vatandaş Epilepsi hastası çıktı

Bazı ulusal ve yerel haber sitelerinin yanı sıra sosyal medyada da gündeme gelen “Uşak’ta İşsiz Vatandaş Açlıktan Bayıldı” haberleri asılsız çıktı.

YAŞAM 16.12.2019, 19:38 17.12.2019, 00:02

Açlıktan bayıldı denilen vatandaş Epilepsi hastası çıktı

Bazı ulusal ve yerel haber sitelerinin yanı sıra sosyal medyada da gündeme gelen “Uşak’ta İşsiz Vatandaş Açlıktan Bayıldı” haberleri asılsız çıktı.

YAŞAM 16.12.2019, 19:38 17.12.2019, 00:02
Açlıktan bayıldı denilen vatandaş Epilepsi hastası çıktı
13 Aralık tarihinde Hakkı Yağcı Caddesi'ndeki Ziraat Bankasına ait bankamatiklerin karşısındaki "Aktar"ın önünde bir vatandaş baygınlık geçirdi.
Bu olayla ilgili olarak bazı ulusal, yerel haber sitelerin de ve sosyal medya da “Uşak’ta İşsiz Vatandaş Açlıktan Bayıldı” şeklinde haberlerin yer alması üzerine konuyla ilgili olarak Uşak Valiliği’nden açıklama yapıldı.

Söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığının vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi.

"13 Aralık 2019 tarihinde bazı haber sitelerinde, “İşsiz Vatandaş Açlıktan Bayıldı” başlığıyla yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

 

İl Sağlık Müdürlüğü 112 Acil Yardım ve Kurtarma ekipleri tarafından olayın meydana geldiği yerde şahsa yapılan müdahale ve muayenede vital bulgularının stabil olduğu saptanmış olup, 112 sağlık ekibinin düzenlediği raporda; kan şekerinin, kan basıncının, nabız ve solunumun normal değerlerde olduğu görülmüştür.
Şahıs kendi beyanında baş dönmesi yaşadığı ve epilepsi hastası olduğunu belirtmiş, hastaneye gitmeyi ısrarla kabul etmemiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar (8)
Fırat 3 yıl önce
Vatandaşın ağzından duysaydık içimiz ferahlardı. Vatandaşın yaşadığı yerden görüntüler alıp röportaj yaparmısınız?
Rıfkı 3 yıl önce
1- Epilepsi hastaları açlıktan bayılamaz mı? 2- Bir kişinin hastalığını açıklama anca o kişinin izniyle olur. 3- Resmi devlet kayıtlarına açlıktan bayılan, ölen kaydı var mı?
Rözz 3 yıl önce
Uşakta hangi kapıyı calarsanız calın yada hangi esnafa giderseniz gidin herkez el8nden geleni yapar o vatandaşın karnı doyar ve cebine parası konur BURASI UŞAK KİMSEYI ACLIKTAN ÖLDÜRMEYİZ COK ŞÜKÜR
Şenol 3 yıl önce
O zaman o vatandaşı bulun onun ağzından duyalım siz orda mıydınız? Epilepsi krizi zaten konuşamaz cevap veremez bilincini kaybeder adam burda cevap vermiş nasıl oluyor bu olayı aydınlatayım derken daha çok şüphe uyandırdınız size inanmıyorum
Uşak 64 3 yıl önce
Rahatsıs ola bilir yada aclıktan bayılmış ola bilir ama lütven milletin iyi niyetini kötüye kulanmayın kim neye inanacagına yardım edecegını bilimiyor kim nasıl haber yapıyorsa dogruları ögrenip öyle yapsın
Salih 3 yıl önce
Bu haberi size valilik mi yaptırdı? Epilepsi hastası da olabilir verem hastasıda olabilir. Siz ne biçim gazetecisiniz okuduğunuzu anlamıyorsunuz daha yapılan açıklamada epilepsi krizi geçirdiğini dahi söylememiş vatandaş ama siz o şekilde yönlendirdiniz okuyucuyu. Yazıklar olsun saklayınca ne olacaksa.
So64 3 yıl önce
Ulen bu solcu gazetelerin her söylediği YALAN
m 3 yıl önce
İnandık biz de