66 yaşındaki Halime teyzenin azmi parmak ısırtıyor

16 yıl önce Uşak’ın Ulubey ilçesine açtığı hamur işi dükkanıyla pek çok kadını iş veren ve meslek sahibi yapan 66 yaşındaki kadın girişimci Halime Tuncay , Uşak’ın yöresel lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmak istiyor.

YAŞAM 27.01.2020, 13:57 27.01.2020, 14:13

66 yaşındaki Halime teyzenin azmi parmak ısırtıyor

16 yıl önce Uşak’ın Ulubey ilçesine açtığı hamur işi dükkanıyla pek çok kadını iş veren ve meslek sahibi yapan 66 yaşındaki kadın girişimci Halime Tuncay , Uşak’ın yöresel lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmak istiyor.

YAŞAM 27.01.2020, 13:57 27.01.2020, 14:13
Uşaklı 66 yaşındaki Halime Tuncay, 50 yaşındayken sergilediği girişimcilik örneğiyle pek çok kadına örnek olmaya devam ediyor. Ulubey ilçesinde yanında 2 kadınla beraber açtığı hamur işi dükkanında yaptığı çeşitli ürünler beğenilince, adını giderek duyurmaya başladı. Tuncay ilçede adım attığı gıda sektöründe hızla ilerleyebilmek amacıyla il merkezine taşınırken burada pek çok kadını iş sahibi yaptı.
Aldığı onlarca siparişi yetiştirebilmek için dükkanını her sabah gün ağarmadan açan Tuncay yaşına rağmen çalışma azmiyle dikkat çekiyor. Ürünlerine hem yurtiçinden hem de yurtdışından gösterilen talep üzerine işini genişleterek İzmir ve Denizli’de bir dükkan açan Tuncay, “Allah sağlık ve ömür verdiğince 80 yaşında kadar bu işi yaparım, mutluyum” dedi.
“Bir kadın çalışarak ev alabildi"
Halime Tuncay yaptığı işle beraber pek çok kişiye örnek olduğunu dile getirerek, “Ben bu işe başlarken bir hedefim vardı. Herkes alın teriyle çalışsın. Herkesin bir sigortası olsun. Başladım ve çok iyi oldu. İnsanlara örnek oldum. Ulubey’de 10 evden biri tarhana yapıp satıyor. Uşak’ta yanımda çalışanlar var, bir kadın bu sayede ev alabildi. Yanımdaki çalışanlara da söylerim; ‘Gayeniz sadece para kazanmak olmasın, para her zaman her yerden kazanılır. Çalışırken bir yandan da meslek sahibi, zanaat sahibi olun. İleride bir işyeri açabilirsiniz. Vasıflı bir işçi olarak başka yerlerde çalışabilirsiniz’ diye” diye konuştu.
İşini bir adım daha öteye taşıyor
Tek hedefinin Türkiye’nin her bölgesine dükkan açabilmek ve Uşak’ın yöresel tatlarını herkesin tadabilmesini belirten Tuncay, “Benim şimdi Uşak’tan sonra bir şubem İzmir’e açıldı. Başta gelip söylediler bana ‘Senin yanına gelip biraz çalışsak’ diye. Sonrasında oraya bir dükkan açtık. Denizli’ye bir şube açılıyor. Her yerde olsun isterim ben. Ürünleri Uşak içinde her yere yolluyorum, yurtdışına dahi yolluyorum. O kadar çok müşterim var ki bazen yetişemiyorum. İnsanlar yediğinde daha mutlu oluyor. Allah sağlık ve ömür verdiğince 80 yaşında kadar bu işi yaparım. Sevdiğim işi yapıyorum mutluyum” şeklinde konuştu.

 

Sibel Şahin, Tuncay ile 2 senedir çalıştığını ve ev ekonomisine katkı sağladığını dile getirerek, “2 senedir Halime Abla’nın yanında çalışıyorum. Uşak’a eşimin görevi nedeniyle gelmiştim. Şu anda eşim emekli oldu. 2 kızım üniversitede. Eşime hem maddi yönden destek olmak amaçlı hem de burada bir şeyler öğrenmek amaçlı çalışıyorum. Çok memnunum. Daha önce hiç çalışmamıştım, ilk kez burada başladım” dedi.

Yorumlar (1)
Ramazan ŞAKAR [email protected]İL, COM 3 yıl önce
Merhaba ALLAHIN SELÂMI VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN ALLAH CÜMLEMİZE SAĞLIK SIHHAT AFİYET VERSİN AMİN GÜNÜNÜZ AYDINLIK KALBİNİZ HUZURLA DOLSUN MUTLULUĞUNUZ DAİM OLSUN AMİN ALLAH HELÂLİNDEN BOL KAZANÇLAR VERSİN BENİM EŞİM DE HAMUR İŞLERİNDE ÇOK MARİFETLİ EN AZ SİZİN KADAR BU HAMUR İŞLERİNDE HAVESLİ, ,,SİZİNLE TANIŞMAYI ÇOK İSTİYOR, ,,,, MADDİ BAKIMDAN ALLAHA ŞÜKÜR İYİ DURUMDAYIZ, ,,,BU İŞİ,HOBİ OLARAK SEVE SEVE YAPMAK İSTİYOR BİZ UŞAK ===SİVASLI DA İKAMET EDİYORUZ,###### BİR ŞUBE DE SİVASLI DA AÇABİLİRSİNİZ, ,,, YALNIZ BİZ ALMANYA DAN EMEKLİYIYİZ ŞİMDİLİK YAZ AYLARINDA ALTI AYLIĞINA İZİNE SİVASLIYA GELİYORUZ KIŞ AYLARINDA ALMANYADA OLUYORUZ 2023 SENESİNDE TEMELLİ DÖNMEYİ DÜŞÜNÜYORUZ, ,,,,BENİMLE İLGİLİ BILGİLERİ ZAMAN TÜNELİMDEN BULABİLİRSİNİZ EŞİMİN İSMİ ====>>>HATİCE ŞAKAR