65 yaşa tartışılıyordu SON DAKİKA müjdesi duyuruldu! 50 yaş üstü ÜCRETSİZ oldu

65 yaşa tartışılıyordu SON DAKİKA müjdesi duyuruldu! 50 yaş üstü ÜCRETSİZ oldu
65 yaşa tartışılıyordu SON DAKİKA müjdesi duyuruldu! 50 yaş üstü ÜCRETSİZ oldu

65 yaşa tartışılıyordu SON DAKİKA müjdesi duyuruldu! 50 yaş üstü ÜCRETSİZ oldu - Yaşlılar haftası nedeni ile pek çok il ve ilçe belediyesinde etkinlikler düzenlenirken 65 yaş tartışmalarının üzerine gelen duyurular büyük yankı uyandırmıştı.

Buca Belediyesi tarafından yapılan açıklama ile büyük takdir toplarken düzenlenen etkinlikte yaş sınırı düşürüldü. Belediye tarafından sadece ikamet şartı ile düzenlenen kampanyada 50 yaş üzerine ücretsiz turistik gezi yapılacağı ifade edildi.

50 YAŞ ÜZERİNE ÜCRETSİZ OLDU!

Buca Belediyesi, ilçede ikamet eden 50 yaş üzeri vatandaşlar için ücretsiz turistik gezilere başladı. Ekim ayı boyunca haftada 3 gün sürecek gezilerin ilk durağı, Selçuk’un dünyaca ünlü turizm merkezi Şirince oldu.

1-001.jpg

Buca Belediyesi, günübirlik turistik gezi programı oluşturdu. Ekim ayı boyunca pazartesi, çarşamba ve cuma günleri olmak üzere haftanın üç günü düzenlenecek gezi takvimi, Selçuk Şirince turuyla başladı. Sabah saatlerinde Buca Belediyesi önünde buluşan Bucalılar, güzel bir gün geçirme şansı yakaladı.

2-001.jpg

Şirince’de birbirinden keyifli anlar geçirdiklerini anlatan Bucalılar, Başkan Erhan Kılıç’a bu hizmetinden dolayı teşekkür etti. Nerelere gidilecek Buca Belediyesi önünden hareket eden araçlarla ücretsiz olarak düzenlenen turistik geziler çerçevesinde, pazartesi günleri ünlü turizm merkezlerinden Şirince’ye, çarşamba günleri Birleşmiş Milletler tarafından dünyanın en iyi 32 köyünden biri olarak tescillenen Ödemiş Birgi’ye ve cuma günleri nazar boncuğu yapımı ile dünyanın dikkatini çeken Kemalpaşa Nazarköy’e gidilecek.

3-001.jpg

50 YAŞ ÜZERİ VATANDAŞLAR İÇİN BAŞVURU NEREDEN, NASIL YAPILACAK?

Katılım şartları Turistik gezilere Buca’da ikamet eden ve 50 yaş üzeri vatandaşların katılabileceği belirtildi. Gezilere katılmak isteyenlerin telefondan bilgi alabilecekleri ifade edildi. Buca Belediyesi telefon numarası üzerinden 50 yaş üzeri vatandaşlar başvuru yaparak ücretsiz gezi hakkından faydalanabilecekler.