60 KPSS puanı olan kaçırmasın! AFAD 40 ilde sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı

Devlet memuru olmak istiyorum diyenlere İçişleri Bakanlığı AFAD personel alım ilanı yayımladı. 40 ilde başvuru ekranı açıldı.
60 KPSS puanı olan kaçırmasın! AFAD 40 ilde sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı

60 KPSS puanı olan kaçırmasın! AFAD 40 ilde sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı- İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru ile personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Toplam 40 ilde yapılacak olan personel alımı için 60 KPSS puan şartı aranırken başvuru şartları için aranılan diğer kriterler de yayımlandı. Personel alımı için başvuru yapan kişiler arasından alım yazılı sınav için yapılacak.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından:

AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI TAŞRA TEŞKİLATINDA İSTİHDAM EDİLMEK ÜZERE SÖZLEŞMELİ ARAMA VE KURTARMA TEKNİSYENİ ALIM İLANI

1. GENEL AÇIKLAMALAR

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” ile 28/10/2016 tarihli ve 29871 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Arama ve Kurtarma Teknisyenliği Sınav, Atama, Görev ve Çalışma Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” çerçevesinde, pozisyon sayısı ve nitelikleri belirtilen toplam 215 adet boş pozisyona giriş (uygulama ve sözlü) sınavı ile sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni alımı yapılacaktır.

iller.jpg

iller-2.jpg

iller-3.jpg

iller-4.jpg

AFAD PERSONEL ALIMI İLANI İÇİN TIKLAYINIZ...

Türk vatandaşı olan ve 30 yaşını aşmamış adaylar arasından başvuru şartlarını taşıyan kişiler sınava katılma hakkı elde ederek 40 ilde personel alımı ile AFAD personeli olmaya hak kazanacaklar.