45 yıl sonra, mezun oldukları okulda buluştular

1972 yılında Uşak 23 Nisan İlkokulu'ndan mezun olan sınıf arkadaşları, 45 yıl sonra aynı okulda bir araya geldi
45 yıl sonra, mezun oldukları okulda buluştular

Uşak 23 Nisan İlkokulu'nda 1967-1972 yıllarında eğitim gören sınıf arkadaşları, 45 yıl sonra aynı okulda buluştu. 

Okul mezunları Hamza Kıyar, Ayşe Ayvaz ve Nihal Tok'un sosyal medya üzerinden çağrısı üzerine 20 kişi 23 Nisan İlkokulu'nda bir araya geldi.

Beş farklı ilde hayatlarını devam ettiren eski öğrenciler, 1967-1972 yıllarındaki anılarını paylaştı, geçmişte çekilen fotoğraflarla duygulandı.

Hamza Kıyar, eski okul arkadaşlarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirerek, buldukları sınıf resminde yer alan kişilere ulaşmaya çalıştıklarını, kiminin vefat ettiğini öğrendiklerini, kiminin de gelemediğini belirtti.

Sınıf arkadaşları ile 45 yıl önceki anıları tazelediklerini ve duygulandıklarını ifade eden Kıyar, "Sınıfımızda güzel, duygu dolu anlar yaşadık." dedi. 

Ayşe Ayvaz da İzmir'de yaşamasına rağmen eski sınıf arkadaşlarıyla Uşak'ta bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Ayvaz, "Buraya gelen arkadaşların çoğu farklı illerde yaşıyor ancak onlar bizi kırmadılar ve buraya geldiler. Sınıf öğretmenimiz İrfan Gökçer vefat etti. Keşke o da yaşasaydı, bizimle burada buluşsaydı ama eski arkadaşlarla burada buluştuğumuz için çok mutlu olduk, bugün hatıralarımızı canlandıracağız." ifadelerini kullandı. 

23 Nisan İlkokulu Müdürü Fatih Çakmak ise eski öğrencileri görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. 

Okulun eski öğrencilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Çakmak, "Okul binası 1955 yılında yapılmış, ilk ismi Müjde İlkokulu olarak geçiyor. Okulun isimi daha sonradan değiştirilmiş. Okulumuzun eski öğrencilerinin ziyareti bizi çok mutlu etti. Umarım bu tip organizasyonlar sürekli olur." şeklinde konuştu.