41.700 TL'si olan başvuru yapabilecek! Ankara'da belediye ev sahibi yapacak konut satışı ilanı yayımlandı

41.700 TL'si olan başvuru yapabilecek! Ankara'da belediye ev sahibi yapacak konut satışı ilanı yayımlandı
Ankara'da konut satın almak istiyorum diyen kişilere yönelik olarak belediye konut satış ilanı yayımladı.

41.700 TL'si olan başvuru yapabilecek! Ankara'da belediye ev sahibi yapacak konut satışı ilanı yayımlandı - Türkiye'de konut fiyatlarının en çok yükseldiği illerin arasında yer aldığı Ankara'da belediye konut satışı yapılacağını açıkladı.

Mamak Belediyesi tarafından yayımlanan ilanda mülkiyeti belediyeye ait olan taşınmazlar için ihale yöntemi ile satış yapılacağı ifade edildi. Satış yapılacak olan 37 daire için söz konusu ihale 27 Eylül 2023 Çarşamba günü saat 13:00 itibari ile gerçekleştirilecek.

MAMAK BELEDiYE BAŞKANLIĞINDAN

Belediyemiz sınırları içerisinde Altıağaç ve Diriliş Mahallelerinde bulunan aşağıdaki listede ada parsel ve daire tipleri yazılı Mülkiyeti Belediyemize ait 37 adet taşınmazlar 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre 'Açık Teklif Usulü' ile 27/09/2023 tarihinde Çarşamba günü saat 13:00 de ihale edilerek satış bedeli, ihale karar pulu ve diğer giderleri peşin ödenmek şartıyla ayrı ayrı mülkiyet satışı yapılacaktır.

1- Söz konusu İhale 27.09.2023 tarihinde Belediyemiz Merkez binası içerisinde bulunan 7. Kat Encümen salonunda toplanacak Belediye Encümenince yapılacak olup Taşınmazın konumu, alanı, tahmin edilen bedeli, Geçici teminat miktarı, İhale tarihi ve saati aşağıda belirtilmiştir. İhale komisyonu (Encümen) gerekçesini karar içeriğinde belirtmek koşulu ile ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir. Encümence uygun görülerek karara bağlanan ihale kararı ise İta Amirinin Onayını takiben geçerlilik kazanacağı gibi ita Amirinin onaylamaması halinde iştirakçi idareye herhangi bir hak iddiasında bulunamaz

2- İhaleye çıkarılan Taşınmazın satış şartnamesi en geç 26.09.2023 tarihinde Salı günü saat 16:00 a kadar Emlak ve İstimlak Müdürlüğü Kira ve Ecrimisil Biriminde ücretsiz olarak görülebilir, satın alınabilir ve geçici teminat bedeli yatırılabilir. Bu tarih ve saatten sonra başvurular kabul edilmeyecektir.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Söz konusu ihaleye katılmak isteyen kişilerin en az peşinat için belirlenen 41.700 TL'yi yatırmaları yeterli olacak. İhalede en yüksek teklifi veren kişi ya da kurumlar taşınmazları satın almaya hak kazanarak ev sahibi olacaklar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.