2 bin kınalı keklik Uşak'ta doğaya bırakıldı

Uşak'ta, Doğal hayatın korunması ve yaban hayvanı sayısının artırılmasına yönelik olarak yürütülen çalışmalar kapsamında 2 bin kınalı keklik doğaya bırakıldı

2 bin kınalı keklik Uşak'ta doğaya bırakıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün çiftliklerinde üretilen kınalı keklikler, Uşak'ın Karahallı ilçesi Cilandras mevkisine getirildi.

Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Karahanlı Kaymakamı Önder Çengel, Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu, Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürü Hüseyin Tekin'in katıldığı etkinlikte kınalı keklikler yaban hayatına bırakıldı.

Vali Funda Kocabıyık, burada yaptığı açıklamada, yaban hayatının zenginleşmesi için bırakılan kekliklerin aynı zamanda kene ve süne zararlısı ile mücadelede fayda sağladığını belirtti.

Bölgeye bugün 400 keklik bırakıldığını, il genelinde de 4 ayrı noktada toplam 2 bin kekliğin doğaya salındığını kaydeden Kocabıyık, yaban hayatının korunması gerektiğine dikkati çekti.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Uşak Şube Müdürü Hüseyin Tekin de nesli tehlike altına giren ve sayısı azalan hayvanların sayılarını artırmayı hedeflediklerini belirtti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kim bir masum hayvani
Kim bir masum hayvani - 2 ay Önce

Şu memleketin hali bu yanlış anlamayin arkadaş bir taraf tan birakiyor sunuz iki ay son rada anasin dan cikan dağa gidiyor kat letmek için öyle yaacaginiza av yasagi olsun zaten doğa kendini yeniler cogalir hayvan lar tabi atta korunur

Ismail Semiz
Ismail Semiz - 2 ay Önce

Aman torbacilar bu keklikleri nerelere saldiklarinizi bilmesinler

ilker
ilker - 2 ay Önce

Bu salınan keklikler doğal değil yani çiftlikte üretilmiştir. Bu nedenle doğaya adapte olamıyorlar. Salınan bölgedeki tilki ve çakallar 1 ayda hepsini temizliyor. Ayrıca kekliklerin kene vw süne ile mücadele ettiğide kocaman bir yalan. Bilimsel çalışma ve araştırmalar aksini söylüyor.

Mehmet .sansarlar.hepsini yer sansarlar kontürol altına.alınması gerekiyor
Mehmet .sansarlar.hepsini yer sansarlar kontürol altına.alınması gerekiyor - 2 ay Önce

Mevlut Avsever
Mevlut Avsever - 2 ay Önce

Sakin bohcacilar ogrenmesin gece uyumaz pesine duserler