Uşak'ta tarlada çıkan yangın ormanlık alana sıçradı!

Uşak’ta tarım arazisinde başlayan yangın ormanlık alana sıçrayarak büyüdü. Yangının söndürülmesi için tüm kurumlar çalışmalara destek veriyorlar.
Uşak'ta tarlada çıkan yangın ormanlık alana sıçradı!

Son dönemlerde hava sıcaklıklarının artması ile yangın vakaları da artış gösterdi. Bu yangın vakaları ile alakalı olarak son olarak Uşak’ta da bir yangın meydana geldi. Merkeze bağlı Yenişehir köyü yakınlarında bulunan tarım arazisinde çıkan yangın kısa sürede büyüyerek yayıldı.

Yangının ormanlık alana da sıçraması ile kontrol edilmesi çok daha güç bir hale geldi. Uşak Belediyesi, Uşak Orman İşletme Müdürlüğü, Uşak İl Özel İdaresi, AFAD, UMKE, 112 ekipleri yangını söndürmek için çok yoğun bir çalışma ortaya koyuyorlar.

RÜZGARIN ETKİSİYLE YANGIN BÜYÜDÜ

Edinilen bilgiye göre; saat 16.30 sıralarında Uşak merkeze bağlı Yenişehir köyü yakınlarında bir tarlada henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Şiddetlenen yangın Uşak - İzmir karayolunun karşı tarafına da sıçradı.

Ormanlık alan ile tarım arazilerinde etkili olan yangına Uşak Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazözlerin yanı sıra Uşak Belediyesi'ne bağlı itfaiye ekipleri ile su tankerleri, Uşak il Özel idaresine ait su tankerleri, emniyet jandarma AFAD, 112 ve UMKE ekiplerinin yanı sıra Uşak'ta faaliyet gösteren arama kurtarma dernekleri de destek verdi.

aw226233-07.jpg

Yangını söndürme çalışmalarına 2 helikopter ve 1 uçak destek olarak geldi. Geniş bir alanda etkili ola yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor.

Uşak’ta çıkan yangının söndürülebilmesi için oldukça yoğun bir çalışma yapılıyor. Bu çalışmaların kısa sürede başarıya ulaşması bekleniyor. Yangın kontrol altına alınıp söndürüldükten sonra ekipler soğutma çalışması yapacaklar. Yangının neden çıktığı ise yapılacak olan incelemenin ardından ortaya çıkarılacak.