Uşak’ta çıkan yangında 4 hektarlık makilik alan ve 100 dekarlık arpa tarlası kül oldu

Uşak’ın Eşme ilçesinde çıkan yangında 4 hektarlık makilik alan ve 100 dekarlık arpa dikili tarla resmen küle döndü.
Uşak’ta çıkan yangında 4 hektarlık makilik alan ve 100 dekarlık arpa tarlası kül oldu

Eşme’nin Örencik Köyü yakınlarında çıkan yangının çıkış sebebinin henüz bilinmediği öğrenildi. Yangın kısa süre içerisinde büyüyerek geniş bir alana yayıldı.

Bölgedeki vatandaşların yangını fark etmesi üzerine durum hemen ekiplere bildirildi.

aw222648-02.jpg

YANGININ ÇIKIŞ SEBEBİ BİLİNMİYOR

Uşak'ın Eşme ilçesine bağlı Örencik köyü yakınlarında çıkan yangında 4 hektarlık makilik alan ve 100 dekarlık arpa dikili tarla yandı.

Yangın, Uşak'ın Eşme ilçesine bağlı Örencik köyü yakınlarında bulunan makilik ve arpa dikili alanda henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, kısa sürede büyüyerek geniş bir alana sıçradı. Bölgeden alevlerin yükseldiğini gören çevredekilerin durumu bildirmesi üzerine bölgeye çok sayıda ekip sevk edildi.

aw222648-03.jpg

EKİPLER MÜDAHALE ETTİ

Yangına, Uşak Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı 3 arazöz, 1 su ikmal aracı ve Uşak Belediyesi'ne ait 3 adet itfaiye aracı sevk edildi.

Öte yandan yangın kısa sürede kontrol altına alınırken, 4 hektarlık makilik alan ve 100 dekarlık arpa dikili tarla zarar gördü.

Valilikler, havaların ısınması ve yaz aylarının kendini hissettirmesi ile bilrikte çıkabilecek orman yangınlarına karşı vatandaşları uyarmaya devam ediyor. Özellikle İstanbul ve İzmir’in bazı bölgelerinde ormanlık alanlarına girişler 15 Ekim tarihine kadar yasaklandı.

Kaynak:Haber Kaynağı