Uşaklılar bakanlık duyurdu! Aylık 3.000 TL kira yardımı ödenecek

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan açıklama ile 2024 yılında hak sahiplerine ödenecek kira yardımı tutarı belli oldu.
Uşaklılar bakanlık duyurdu! Aylık 3.000 TL kira yardımı ödenecek

Devlet sosyal destek ödemelerine tüm hızı ile devam ederken bu ödemelerden birini de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı açıkladı. Bakanlık 2024 yılında hak sahiplerine ödeyeceği rakamı duyurdu.

Türkiye'de 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremden sonra kentsel dönüşümün önemi bir kere daha ortaya çıkmış, acil olarak kentsel dönüşüm projeleri hayata geçirilmeye başlanmıştı. Kentsel dönüşümü teşvik etmek amacıyla 2024 yılında ödenecek olan kira yardımı rakamları açıklandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI 3 BİN TL OLAN İLLER HANGİLERİ?

Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ardahan, Artvin,Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur Çanakkale, Çankırı, Çorum, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Isparta, Karabük, Kastamonu Karaman, Kars,Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Rize, Siirt, Sinop, Sivas, Şırnak, Tokat,Tunceli, Uşak,Yalova, Yozgat, Zonguldak.

kira-yardimi.jpg

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI 3.750 TL OLAN İLLER HANGİLERİ?

Adana, Aydın, Balıkesir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van.

Bu illere ek olarak Ankara, Bursa, İzmir ve Antalya'da aylık 4 bin 500 TL kira yardımı ödenirken İstanbul için ise söz konusu rakam 5 bin 500 liraya çıkartıldı. Bu rakamı almak isteyen kişilerin evlerini kentsel dönüşüme verme şartı bulunuyor.