Uşaklı gençlerden TÜBİTAK’ın düzenlediği sınavda büyük başarı

Uşaklı gençler pek çok alanda başarısını ve yeteneğini konuşturtmaya devam ediyor. Son olarak TÜBİTAK’ın düzenlediği sınavda 14.188 öğrenciyi geride bırakan Uşaklı gençler 2’nci aşamaya geçmeye hak kazandı.
Uşaklı gençlerden TÜBİTAK’ın düzenlediği sınavda büyük başarı

Uşak Belediyesi resmi X sosyal medya hesabı üzerinden Uşak Fen Lisesi öğrencileri tebrik ederek şunları söyledi:

“TÜBİTAK tarafından düzenlenen 9 dalda 14.188 öğrencinin başvurduğu ’32. Bilim Olimpiyatları Sınavı’nda birinci aşama sınavını geçerek, ikinci aşama sınavına girmeye hak kazanan Uşak Fen Lisesi öğrencilerimizi ve Danışman Öğretmenleri Mehmet Karagöz’ü tebrik eder, başarılarının devamını dileriz”

BİR SONRAKİ AŞAMAYA GEÇTİLER

Aktarılan habere göre TÜBİTAK’ın düzenlemiş olduğu 32. Bilim Olimpiyatları Sınavı’nda Uşak Fen Lisesi öğrencilerinden Ahmet Aybars Kavi, Kayra Sönmez ve Mert Bilgehan Tetik, bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazandı.

VEKİL KARAOBA'DAN DA TEBRİK MESAJI

Diğer yandan CHP Uşak Milletvekili Karaoba, yaptığı paylaşımda gençleri tebrik ederek şu açıklamayı yaptı:

“TÜBİTAK tarafından düzenlenen ve tüm Türkiye'den 9 farklı branşta 14.188 öğrencinin başvurduğu "32. Bilim Olimpiyatları Sınavı"nda ilk aşamayı başarıyla tamamlayan ve yaz okuluyla birlikte ikinci aşamaya kabul alan Ahmet Aybars Kavi, Kayra Sönmez ve Mert Bilgehan Tetik'i tebrik eder, gençlerimizin başarılarının devamını dilerim”

Uşak Belediyesi Uşak Fen Lisesi öğrencilerini tebrik ederken, bizlerde Uşak Gündem olarak sınavın ikinci aşamasına geçen gençlere başarılar diliyoruz.