Uşak'ın ismi değişti! Uşak yeni ismi ilan edildi

Türkiye'nin 81 ili için yeni isimler belirlenirken Uşak'ın ismi de değişti...
Uşak'ın ismi değişti! Uşak yeni ismi ilan edildi

Yapay zeka teknolojisi her geçen gün gelişmeye devam ederken kullanım alanları da çeşitleniyor. Hayatın her alanında kullanılmaya başlanan yapay zeka teknolojisini eğlence amacı ile deneyen bir kullanıcının ortaya çıkardığı Türkiye haritası gündem olmaya devam ediyor.

Yapay zeka programını kullanarak Türkiye'de yer alan 81 ilin isimleri yeniden belirlendi. Yapay zekanın oluşturduğu Türkiye haritası sosyal medyaya damga vururken yapay zekanın en çok Ankara'ya verdiği isim belli oldu. Türkiye'nin başkenti olan Ankara'nın ismi yapay zeka tarafından ATATÜRK olarak belirlendi.

UŞAK'IN YENİ İSMİ NE OLDU?

Yapay zeka programı kullanılarak Türkiye'nin 81 ili için yeniden isim belirlendi. Yapay zeka Uşak'ımızın ismini Melodiye olarak belirlerken komşumuz Afyonkarahisar'ın ismi Terapetya, Manisa'nın ismi Akhisarlılar, Denizli'nin ismi Horozköy, İzmir'in ismi Azura ve Aydın'ın ismi ise Afrodisyas oldu.

sehirler.jpg

İstanbul'un ismi İstarmoni olarak yeni haritada yer alırken verilen isimlerin büyük bir bölümü sosyal medyada esprilere konu oldu. Malatya'nın isminin Kayısı, Sivas'ın isminin Şehriye, Konya'nın isminin Türkistan, Çorum'un adının Amasya Civarı olarak haritada yer alması en çok konuşulan isimler arasında yer almayı başardı.

Siz yeni isimleri nasıl buldunuz?