Uşak'ın dipsiz vadisi! Dağların içinde gizlenen saklı yeryüzü cenneti

Uşak'ta gezilecek yerler arayanlar için yeni keşfedilen Dipsiz Vadi görenleri kendisine hayran bırakıyor. Kalesi, şelalesi ve endemik bitkisi ile burası yeryüzü cenneti!
Uşak'ın dipsiz vadisi! Dağların içinde gizlenen saklı yeryüzü cenneti

Uşak'ın dipsiz vadisi! Dağların içinde gizlenen saklı yeryüzü cenneti - Sahip olduğu konumu nedeniyle yüzyıllar boyunca üzerinde pek çok farklı uygarlık kurulan Uşak bu sayede tarihi zenginliği ile adından söz ettirmektedir. Tarihi ve kültürel zenginliği sayesinde öne çıkan Uşak doğal güzellikleri de şanslı iller arasında yer alırken yeni keşfedilen Dipsiz Vadisi güzelliği ile dudak uçuklatıyor.

UŞAK DİPSİZ VADİSİ NEREDE, NASIL GİDİLİR?

Çekmiş olduğu doğa videoları ve gezi önerileri ile adını duyuran Ümit Özarslan, Uşak'ı tüm Türkiye'ye tanıtmaya devam ediyor. Özarslan bu sefer Uşak'ta Dipsiz Vadisi'ni tanıtma görevini üstlendi. Dipsiz Vadi için özel bir tanıtım videosu yayımladı.

dipsiz-1.jpg

Özarslan yapmış olduğu açıklamasında "Uşak - Eşme Uluyayla ve Saraycık köyü sınırında bulunan ve yeni keşfedilen “Dipsiz Vadisi” ziyaretçilerine bir çok doğal güzellik sunuyor. Tertemiz suyu, şelalesi ve kayalıkların arasında yetişen Dipsiz Çiçeği burayı değerli kılıyor. Ulaşımı ve bulması biraz zor olsa da gidince değdiğini anlıyorsunuz. Taşyaran Vadisine benzerliği de dikkat çeken bu yer keşfetmeye değer." diyerek yolun son derece zor olduğunu ifade etti.

dipsiz-2.jpg

Dipsiz Vadi ya da Dipsiz Dere adı ile anılan bu özel yer sahip olduğu eşsiz güzellikler ile doğa tutkunlarının da vazgeçilmez rotası arasına girmiş durumda. Özellikle de doğa yürüyüşü yapmayı seven kişilere hitap eden bölge Uşak'ın hak ettiği değeri görmeyen bölgeleri arasında gösterildi.

Kaynak:Haber Kaynağı