Uşak'a nostaljik tramvay geliyor! İşte güzergahı ve durakları

Uşak'ta trafik sorununu çözmek ve Uşaklılara rahat, konforlu toplu ulaşım hizmeti sunmak adına Uşak Belediyesi çalışmalarına başlarken Uşak'a nostaljik tramvay müjdesi verildi.
Uşak'a nostaljik tramvay geliyor! İşte güzergahı ve durakları

Uşak'a nostaljik tramvay geliyor! İşte güzergahı ve durakları - Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, 2023 yerel seçimleri öncesinde vermiş olduğu seçim vaatleri için çalışmalarını sürdürürken bunlardan öne çıkanlardan biri de ulaşım projeleri olmuştu. Bunlar arasında yer alan Uşak'a raylı sistem ve tramvay projeleri için beklenen ilk adım atıldı. Uşak'a yapılacak olan raylı sistem şehirdeki toplu taşıma sorununa neşter vururken ulaşım konusunda Uşaklıların hayatına büyük katkı sağlayacak.

UŞAK'TA YENİ HAFİF RAYLI SİSTEM NEREDEN GEÇECEK?

Uşak Hafif Raylı Sistem Hattının tamamlanmasıyla birlikte, nüfusun en yoğun ve yolcu sirkülasyonunun en fazla olduğu Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Uşak Üniversitesi kampüsünü bağlayan yaklaşık 12 kilometrelik hat üzerinde ulaşım kolaylaşacak. Proje sayesinde bölgenin trafik akışı rahatlarken toplu taşıma da vatandaşlar açısından daha konforlu hale gelecek. Kent halkı hiçbir hava koşulundan etkilenmeden temiz ve ferah bir şekilde ulaşımını sağlamış olacak.

Hafif raylı taşıma sisteminin Uşak – Ankara karayolu üzerinde bulunan Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Festiva Avm, Özdilek Kavşağı, Ramada Otel Kavşağı, Dörtyol Kavşağı, Stadyum Kavşağı, Otogar Kavşağı, Dikilitaş Kavşağı, Huzurpark Kavşağı, Desan Sitesi önü, Hilalkent önü ve Uşak Üniversitesi kampüsünde duraklara sahip olması planlanıyor.

usak-sistem.jpg

Uşak'ta başlatılacak olan yeni toplu taşıma projeleri için araştırmalarını sürdüren Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, projeleri arasında İstanbul'un simgelerinden biri haline gelen İstiklal Caddesi tramvayı gibi Uşak içinde nostaljik tramvay hattı projesi olduğunu duyurmuş, açıklama heyecan yaratmıştı. Çalışmaların başlaması da bu heyecanı katladı.

Kaynak:Haber Kaynağı