Uşak Valisi Turan Ergün'den Kurban Bayramı mesajı

Türkiye bugün Arefe gününün mutluluğunu yaşarken Uşak Valisi Turan Ergün, yayımladığı mesaj ile tüm vatandaşların Kurban Bayramı'nı kutladı.
Uşak Valisi Turan Ergün'den Kurban Bayramı mesajı

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Uşak'ta da Arefe gününün gelmesiyle bayramlaşma başlarken Uşak Valisi Turan Ergün yayımladığı mesajla tüm vatandaşların Kurban Bayramını kutladı. Birlik ve beraberliğin temsilcisi olan bayramı kutlayan Uşak Valisi Turan Ergün bayramın hayırlara vesile olmasını temenni etti.

UŞAK VALİSİ TURAN ERGÜN'DEN KUTLAMA MESAJI!

"Birlik beraberliğin müjdecisi; eş, dost, akrabayla hasret gidermenin sevgi, saygıyla perçinlendiği, manevi huzurun simgesi bayramlarımızdan Kurban Bayramı'na sağlık, barış ve huzurla erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Dinimiz gereği bayramlarımız; unuttuğumuz, güzel sohbetler eşliğinde yakınlarımızla bir araya geldiğimiz bayram sofralarımız ve ziyaretlerimizin bolluk bereketle taçlandığı özel özel günlerdir. Böylesi özel günlerde sevgilerin paylaşıldıkça çoğaldığı, insanoğlunun Allah katında varacağı en geçerli vicdan kapısının birlik olduğu gerçeğini bir kez daha hatırlamalı, bayramın sadece kendi evimize değil; her eve girmesine aracı olmalıyız. Bir gün hepimizin ölümü, ayrılıkları, sonsuz hasretleri yaşayabileceğimizi hatırlayıp yalnızların kalabalığı, tüm anne babaların evladı, tüm çocukların ailesi, ihtiyaç sahiplerinin yardımcısı olma gayretiyle kısacası her vatandaşımızı, bayramın iyileştiriliciliğiyle sarıp sarmalamalıyız.
Kurban Bayramı dolayısıyla özen gösterdiğimiz duygusal hassaslıklarımız yanında; ibadetimizi yerine getirmek amacıyla gerçekleştirdiğimiz kurban kesiminin ehil kişiler tarafından, usulüne uygun, dikkatli bir şekilde yapılması ve çevre temizliğine dikkat edilmesi hususunda da özen göstermeliyiz.
Kurban Bayramı tatili sebebiyle yola çıkacak sürücülerimizden; kendilerini bekleyen sevdiklerine sağ salim ulaşabilmek ve bayram coşkusunu doyasıya yaşayabilmek adına trafik kurallarına uymalarını önemle rica ediyoruz.

kurban-bayrami-ikramiyesi.jpg

Bu duygu ve düşüncelerle şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Kurban Bayramı'nın tüm İslam âlemine hayır ve iyilikler getirmesini, Yüce Allah'tan yapılan ibadetlerin kabulünü temenni ediyor, tüm vatandaşlarımıza iyi bayramlar diliyorum."

Bizlerde usakgundem.com ailesi olarak hemşehrilerimiz başta olmak üzere tüm Türkiye ve İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutluyor, bayram tadında geçecek nice günlerimiz olmasını temenni ediyoruz.