Uşak Ulubey’de orman yangını çıktı!

Orman yangınlarına ilişkin haberler son dönemlerde peş peşe gelmeye başladı. Akşam saatlerinde aktarılan son habere göre Uşak’ın Ulubey ilçesine bağlı Kışla Köyü yakınlarında orman yangını çıktı.
Uşak Ulubey’de orman yangını çıktı!

Ormanlık alanda çıkan yangının çıkış sebebinin bilinmediği öğrenildi. Olay yerine giden ekipler yangını söndürmek için çalışmalara başladı.

Ancak dün Uşak bölgesinde etkili olan rüzgar ve fırtına sebebi ile orman yangını kısa süre içerisinde büyüdü. Olay yerinde itfaiye ve 1 helikopterin sevk edildiği öğrenildi. Uşak'ta ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahale devam ediyor.

aw231720-04.jpg

YANGININ ÇIKIŞ SEBEBİ BİLİNMİYOR

Uşak'ın Ulubey ilçesine bağlı Kışla köyü yakınlarında henüz sebebi belirlenemeyen nedenle ormanlık alanda yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine arazözler, itfaiye ve 1 adet helikopter sevk edildi. Yangın kısa sürede büyürken ekipler söndürmek için çalışmaları sürüyor.

aw231720-03.jpg

VALİLİKLER UYARMAYA DEVAM EDİYOR

Son olarak geçtiğimiz Salı gününde Uşak’ta çıkan orman yangını rüzgarın etkisi ile kısa süre içerisinde büyümüş 40. saat sonunda söndürülebilmişti. Valilikler orman yangınlarına ilişkin vatandaşların dikkatli olması gerektiğini her fırsatta dile getirmeye devam ediyor. Özellikle sıcak havaya ek rüzgarın olması yangının kısa süre içerisinde büyümesine neden oluyor. Son olarak Kışla Köyü yakınlarında çıkan yangın için söndürme çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.

Kaynak:Haber Kaynağı