Uşak dahil 56 ilde tefecilere ve dolandırıcılara karşı Kafes-49 operasyonu yapıldı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya 56 ilde tefecilere ve dolandırıcılara karşı Kafes-49 operasyonu yapıldığını duyurdu. Operasyonda 147 şüpheli hakkında işlem yapıldı.
Uşak dahil 56 ilde tefecilere ve dolandırıcılara karşı Kafes-49 operasyonu yapıldı

Göreve geldiği ilk günden bu yana operasyonlara devam eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında aralarında Uşak'ın da yer aldığı toplam 56 ilde tefecilere ve dolandırıcılara karşı yeni bir operasyona daha imza atıldığını duyurdu. Düzenlenen operasyonda 147 şüpheli hakkında da işlem yapıldı.

KAFES-49 OPERASYONU DÜZENLENDİ!

Tefecilere ve dolandırıcılara yönelik 56 ilde gerçekleştirilen “Kafes-49” operasyonlarında 147 şüpheli hakkında işlem yapıldı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 56 ilde tefecilere ve dolandırıcılara yönelik mali suç örgütlerine eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Kafes-49” operasyonlarında 147 şüpheli hakkında işlem yapıldığı kaydedilerek, şu bilgiler verildi:

"Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde İl KOM ve Mali Şube Müdürlüklerince; Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Sakarya, Samsun, Siirt, Tokat, Trabzon, Şanlıurfa, Uşak, Van, Zonguldak, Batman, Bartın, Iğdır, Yalova, Karabük, Osmaniye ve Düzce olmak üzere toplam 56 ilde eş zamanlı olarak 'KAFES-49' operasyonları düzenlendi.

ali-yerlikaya.jpg

Operasyonlarda şüphelilerin; tefecilik, kamu kurum ve kuruşlarının zararına yönelik nitelikli dolandırıcılık, kişilere karşı nitelikli dolandırıcılık, ihaleye fesat karıştırma, parada sahtecilik, resmi ve özel belgede sahtecilik, Vergi Usul Kanununa muhalefet suçlarını işledikleri tespit edildi."

56 ilde mali suçlara yönelik olarak yapılan operasyon büyük yankı uyandırırken son dönemde artan dolandırıcılık ve tefecilik olayları vatandaşın canını yakmaya başlamıştı. Vatandaşların güveni için operasyonların devam edeceği ifade edildi.