Uşak Belediyesi uygun fiyatlı Halk Süt çalışmasına başladı!

Uşak Belediyesi, vatandaşlar için pek çok konuda projelerini açıklamaya devam ediyor. Son olarak akıllı duraklarla buluşmaya başlayan Uşaklılar için Halk Süt projesi duyuruldu. Halk Süt projesi hayata geçirildiğinde vatandaşlar uygun fiyata süt alabilecek
Uşak Belediyesi uygun fiyatlı Halk Süt çalışmasına başladı!

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım, Uşaklılar için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Halk Süt projesi için çalışmalara başlandığı açıklanırken, belediyenin proje kapsamında pilot olarak seçtiği bölgeler de belli oldu.

Hem üreticiyi destekleyen hem de vatandaşların süte ulaşımını kolaylaştıracak olan Halk Süt projesi şimdiden Uşaklılar tarafından heyecanla bekleniyor.

PİLOT BÖLGELER BELİRLENDİ

Çalışmaları devam eden projeye göre, Uşak Belediyesi seçilen 3 pilot bölgede direkt olarak çiğ sütü yerinden alacak ve işlettirerek halka satacak. İlk olarak İkisaray, Bölme ve Kalfa Mahallelerinde başlatılacak projede, yerli üreticiye destek olmak amacıyla litre başına Ulusal Süt Konseyi’nin belirlediği fiyatın bir miktar üzerinde bir fiyat ödenecek. Ardından bir firmayla anlaşacak olan Uşak Belediyesi toplanan sütleri bu firmaya teslim ederek işletecek. Firma tarafından işlenen ve paketlenerek satışa hazır hale getirilen sütler yeniden Uşak Belediyesi’ne ulaştırılacak ve kentin çeşitli noktalarında bulunan Halk Ekmek satış noktalarında vatandaşla buluşacak.

ALAN DA SATAN DA KAZANACAK

Üreticiyi her alanda belediye imkanları çerçevesinde destekleyeceğinin altını çizen Başkan Yalım, halkçı ve eşitlikçi yönetim anlayışıyla vatandaşın her ihtiyacına yönelik hizmetler yürüttüklerini anlatarak; “Halk Ekmek satışı yaptığımız noktalarda bundan böyle süt satışı da gerçekleştireceğiz. Özellikle küçük yaştaki çocuklarımızın ve ileri yaşlardaki büyüklerimizin kemik sağlığı için sütün ne kadar faydalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden bu vatandaşlarımızın süte daha kolay imkanlarla ulaşabilmesi bizim de görevimiz. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, bizim vatandaşımıza ulaştıracağımız sütün içeriği tamamen doğal ve temiz olacak. Yani vatandaşımız Halk Süt sayesinde hem uygun fiyata hem de temiz içerikli süte kavuşacak” dedi.

Başkan Yalım, Halk Süt projesi için yaptığı açıklamasında bu proje ile özellikle kadın istihdamını destekleyeceklerini ifade ederek, üreticilere destek olarak yerel ürünlerin satışa çıkartılacağını belirtti. Halk Süt projesi için çalışmalar devam ederken, projenin yakın zamanda hayata geçirilmesi bekleniyor.