Uşak Belediyesi sözünü tuttu Ticaret Merkezi törenle açıldı

Uşak Ticaret Merkezi düzenlenen törenle açılırken ziyaret eden Uşaklılardan tam not almayı başardı.
Uşak Belediyesi sözünü tuttu Ticaret Merkezi törenle açıldı

Uşaklıların beklemiş oldukları ticaret merkezi Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen tören ile hizmete alındı. Uşak'ta Ahilik haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler kapsamında düzenlenen açılış törenine Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşak Vali Vekili Muammer Balcı, İl Protokol Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

İlk kurulduğu tarihte uzun yıllar boyunca kasap hali olarak kullanılan ardından Uşak Belediyesi binasına çevrilen yapı sonrasında yatırım programına alınarak Uşak Ticaret Merkezi olarak projelendirilmişti. Yütürülen çalışmaların tamamlanması ile şehrin göbeğinde yepyenir bir ticaret merkezi kurulmuş oldu.

UŞAK TİCARET MERKEZİ AÇILDI!

Düzenlenen törende konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Esnaf Odaları Birliği ile çok uyumlu ve güzel bir çalışma süreci geçirdiklerini belirterek “Esnaf Odaları Birliği’mizle beraber Ahiliğe yakışır bir şekilde esnaflarımıza hizmet etme imkanı bulduk.

ticaret-1.jpg

Tabi bazı zamanlarda birtakım sıkıntılarla karşı karşıya geldik. Belki de yüz yılda bir olacak pandemi hadisesi maalesef ki bize denk geldi. İşin sağlık kısmını bir kenara koyarsak, pandemi sürecinden en çok etkilenen kesim esnaflarımız oldu.

ticaret-3.jpg

Bizler pandemi döneminde belediye olarak esnaflarımızın sıkıntılarını en aza indirmek için elimizden geldiği kadar yanlarında bulunmaya gayret ettik. Tabi bu sıkıntılı süreçte ve sonrasında esnaflarımızın ticari hacmini geliştirmek için yapmış olduğumuz istişarelerde, şehir merkezinin, çarşıların hareketli olmasının son derece önemli olduğunun her zaman altını çizdik. Şehrimizin kalbi olan, İsmetpaşa Caddesi’nin, Çarşamba Pazarı’nın, Mende Pazarı’nın maalesef ki ticari hareketliliği günden güne zayıflamaya başlamıştı.

ticaret-4.jpg

Bizler belediye olarak buraların tekrar bir cazibe merkezi haline gelmesi için projeler hazırlayarak çalışmalar sürdürüyoruz. Bu çerçevede de şehrimizin kalbi İsmetpaşa Caddemize Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’mızın da katkılarıyla hem cephesinde hem de zemininde baştan aşağı bir yenileme gerçekleştirdik.

ticaret-4.jpg

Yanı sıra Acun Sokaklar olarak bildiğimiz bölgeyi de yayalaştırmamızla ticari hareketliliği artırdık. Ve arzu ediyoruz ki bölgede ki yenileme çalışmalarına adım adım devam edelim" diyerek inşaat süresince zorluk çeken esnaflara da sabır ve destekleri için teşekkür ederek sözlerini tamamladı.