Uşak Belediyesi 2.850 kg atık pil topladı

Uşak Belediyesi çevreci projelere destek vermeye devam ediyor. İl genelindeki bütün okullarda çevre bilincinin geliştirilmesi amacı ile Atık Pil Toplama kampanyası düzenlendi. Kampanya sonucunda en fazla atık pil toplayan öğrencilere ödülleri verildi.
Uşak Belediyesi 2.850 kg atık pil topladı

Belediyenin aktardığı haberin detaylarına göre Atık Pil Toplama yarışmasına katılan okullardan toplamda 2850 kg atık pil teslim alınırken, birinci olan okulun Nihat Dülgeroğlu olduğu açıklandı.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyelerini Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım verdi. Hediyeler arasında futbol topu, bisiklet ve satranç seti gibi hediyelerin olduğu görüldü.

HEDİYELER SAHİPLERİNİ BULDU

Uşak Belediyesi’nin geri dönüşümü desteklemek için büyük bir hassasiyet gösterdiği yarışmada 675 kg ile en çok atık pil toplayan Nihat Dülgeroğlu İlkokulu birinci oldu. Yarışmada dereceye giren öğrencilere Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım tarafından bisiklet, satranç seti, futbol ve voleybol topu gibi çeşitli hediyeler takdim edildi. Törene; Başkan Yalım’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Reyhan Aydın ve Halil Arslan, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katılım sağladı.

BAŞKAN YALIM ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Programda konuşan ve geri dönüşümün önemine vurgu yapan Başkan Yalım, “Uşak geri dönüşümün lider şehri. Tekstil başta olmak üzere cam, plastik ve birçok alanda geri dönüşüm konusunda lideriz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızda çevre bilinci oluşturmak bizlerin en büyük görevi. Biz de bu kapsamda öğrencilerimizin bilinç sahibi olması adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaptığımız çalışmalar ile hem temiz ve sağlıklı bir kent oluşturuyoruz; hem de ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz” dedi. Öğrencilere de seslenen Yalım “Bugün düzenlediğimiz yarışmada birinci olarak liderliği göğüslediniz. Ben hepinizin çevreye karşı duyarlı birer birey olarak yetişmeniz temennisiyle, sizleri en güzel şekilde yetiştiren ailelerinizi ve sizleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

Öğrencilerde çevre bilincinin oluşturulması amacı ile düzenlenen etkinlikte sıfır atık konusunda farkındalık yaratılması amaçlandı. Düzenlenen yarışma sonucunda öğrenciler hediyelerini Başkan Yalım’dan teslim aldı.