Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’dan Uşak halkına 4 müjde!

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’dan müjdeli haberler peş peşe gelmeye devam ediyor. Aktarılan son habere göre bu sabah esnaf ile kahvaltıda bir araya gelen Yalım, Uşaklılar için 4 müjdeyi peş peşe sıraladı.
Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’dan Uşak halkına 4 müjde!

Başkan Yalım, yaptığı açıklamasında özellikle kentin ulaşım sorununa değinerek çözüm projeleri hakkında bilgi verdi.

Kent merkezini tren istasyonuna bağlayan nokta konusunda anlaşma yapıldığını ifade eden Yalım, jeotermal ısıtma sistemi, elektrikli otobüs, uygun fiyatlı kreş gibi pek çok müjdenin detaylarını da duyurdu.

aw242547-01.jpg

ELEKTRİKLİ OTOBÜS İLE ÜCRETSİZ ULAŞIM

Öte yandan girişimleri ve çabaları sonucunda hastane hattına ücretsiz ulaşım sağlayacaklarının müjdesini veren Başkan Yalım; “Sağlık hizmetlerinde aksaklık yaşanmaması adına elektrikli otobüsler aracılığıyla ulaşımı daha rahat ve kolay hale getireceğiz. Kentin belli noktalarından günde dört defa hastaneye ücretsiz otobüs kaldıracağız, böylece vatandaşımız her saat başı hastaneye gidip gelebilecek” dedi.

JEOTERMAL ISITMA SİSTEMİ

Söz verdikleri gibi jeotermal ısınma projesinde süratle çalışmaların devam ettiğini ifade eden Başkan Yalım; ‘'Sıcak su açısından çok zengin bir bölge de yaşıyoruz. Bu imkanlar sayesinde Uşak nasıl ısınıyor hep birlikte göreceğiz. Önümüzdeki kış aylarında pilot bölge olarak belirlediğimiz Karaağaç Mahallemizi sıcak suyla ısınır hale getireceğiz. Bu önemli proje sayesinde hem çevre kirliliğini azaltmış olacağız hem de vatandaşımızın ekonomisine katkı sağlayacağız'' diye konuştu.

aw242547-02.jpg

ÇOCUKLAR İÇİN UYGUN FİYATLI KREŞ HİZMETİ

Özellikle kentte kurumsal kreşlerdeki yoğunluğa değinen Başkan Yalım; ‘'Her çocuk bizim için önemlidir ve her çocuğun geleceği bize emanettir. Bu bilinç ile oluşturacağımız kreşlerimiz sayesinde çocuklarımıza daha rahat ve güvenilir bir ortam hazırlayacağız. Herkes bu şehirde Belediye olanaklarına kolayca erişebilme imkanına sahip olacak. Ailelerimizin de içi rahat olacak'' dedi. Başkan Yalım belediye kreşinin çok yakın zamanda hizmete gireceğini söyledi.

Başkan Yalım, açıklamasında Uşaklılar için çalışma devam edeceklerinin altını çizdi. Özellikle Uşak’ta, aynı İstiklal Caddesi gibi nostaljik tramvay hizmetinin olacağının müjdesini veren Yalım, çalışmalarının yakında sona ereceğini belirtti.

Kaynak:Haber Kaynağı