Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım mahalle muhtarlarından sorunları dinledi

Uşak Belediye Bakanı Özkan Yalım mahalle muhtarlarıyla buluştuğu kahvaltı programında sorunları tek tek dinledi. Sorunlara çözümlerin en kısa süre içerisinde bulunacağını ifade eden Yalım, çözüm odaklı çalıştıklarını söyledi.
Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım mahalle muhtarlarından sorunları dinledi

Başkan Yalım, Atapark Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen programa katılım sağladı. Başkan Yalım2ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcıları Halil Arslan ve Sedar Arıcan’ın da katıldığı programda muhtarların istediklerinin önemli olduğunun altını çizen Yalım, gereken talimatların verildiğini ifade etti.

Mahalle sorunlarının çözülmesi için gereken herkesin aynı özveriyi göstereceğini ifade eden Yalım, muhtarların daire müdürleri ile irtibat halinde olmasını istedi.

ALTYAPI SORUNU KALMAYACAK

Uşak’ta en önemli sorunun alt yapı sorunu olduğunun altını çizen Başkan Yalım; “Yirmi dokuz mahalleden sorumluyuz. Mahallelerimizdeki eksiklikleri bir an önce tespit edip yapılması gerekenleri yapacağız” diye konuştu. Geçtiğimiz yıl yaşanan sel felaketine de değinen Başkan Yalım; “Su birikmesi olan yerlerde nokta atışı çözümler üreterek sel olmasının önüne geçeceğiz” dedi.

KENDİ TAŞIMIZI KENDİMİZ BASACAĞIZ

Şehrin yollarında bozuk olan kısımların düzeltilmesi için çaba sarf edeceklerini söyleyen Başkan Yalım; “Atıl durumda olan taş üretim fabrikamızı en kısa sürede tekrar aktif hale getireceğiz. Mahallelerde bulunan bozuk yolları kendi imkânlarımızla bir an önce düzelteceğiz“ dedi.

Üç - dört yılda bir asfaltları yenilemek yerine Uşak Belediyesi bünyesine bir taş basma makinesi kazandıracaklarını belirten Yalım, bu sayede kendi taşlarını üreterek hem maliyeti düşüreceklerini hem de zamandan tasarruf ederek daha hızlı bir hizmet kalitesi sunacaklarını vurguladı.

HER ŞEY VATANDAŞ İÇİN

Programda birden fazla konuya yer veren Başkan Yalım, halk ekmeğin yanı sıra halk süt ve halk yumurtayı da Uşaklılarla buluşturacağını müjdeledi. Öte yandan otobüs hatlarında bazı değişiklikler yapacaklarını hatırlatan Yalım; “İl komisyonumuz ile yeni güzergâhları belirleyeceğiz. Vatandaşlarımızın ulaşımla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamaması adına elimizden geleni yapacağız“ dedi.

Uşaklıların hava şartlarından etkilenmeden rahat alış veriş yapabilmesi için pazar yerlerinin üstünü kapalı hale getireceklerini de söyleyen Yalım; “Uşak Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu yıl bitmeden dört pazar yerimizin de üstünü kapatmış olacağız. Her şey vatandaşlarımız için“ diye konuştu.

Başkan Yalım muhtarlara sorunların en kısa süre içerisinde çözüleceğini ifade ederken, konuya ilişkin herkesin aynı özveriyle çalışacağını vurguladı.